15 OKUL MÜCADELE EDİYOR
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde yapılan masa tenisi müsabakalarında 15 okul mücadele ediyor.
Tarih: 5.12.2019 07:11:31

Türkiye Okul Sporları Federasyonunun faaliyet programında yer alan 2019-2020 eğitim öğretim yılı okul sporları masa tenisi gençler müsabakası Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda yapılıyor. Gençlik Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen masa tenisi müsabakaları İl Temsilcisi Ferhat Koçlardan ve Başhakem Fesih Topdemir´in koordinesinde tüm hızıyla devam ediyor. Gençlerin boş zamanlarında kötü alışkanlıklara ulaşabilecekleri yerlerden uzak tutarak spor etkinliklerinin gençleri için önemli olduğunu ifade eden Masa Tenisi Müsabakasını yöneten Başhakem Fesih Topdemir, müsabakalarla ilgili şunları söyledi: “Çoğu zaman vakit geçirmek, sosyalleşmek veya enerjilerini atmak için aradıkları yollarda faydadan çok zarar görürler. Bu yüzden amacımız gençleri sosyalleştirirken kötü alışkanlıklardan da muhafaza etmektir. Gençleri, boş zamanlarında kötü alışkanlıklara ulaşabilecekleri yerlerden uzak tutmak ve tür spor etkinliklerinin memleketimizin gençleri için önemli olduğunun farkındayız.  Gençlerimizin yaşları itibari ile çok aktif olduklarını ve en ufak bir atraksiyonda hemen agresif bir tavır sergilediklerini görüyoruz.  Ancak aktif sporla kendilerine veya başka birine zarar vermeden deşarj olabiliyorlar. Tüm konsantrasyon ve eforlarını spora vereceklerinden dolayı üzerlerindeki negatif enerjiyi atıp, hayata daha pozitif bakmaları sağlanmış olacaktır. Sporla kendilerini kötü alışkanlıklardan ve çevreden uzak tutacaklar, hem de iyi oldukları bir spor dalında başarılı olabileceklerini kendi kendilerine kanıtlayacaklardır."

“Enerjilerini Doğru Kullanırlar”

Spor için açılan okul ve kursların çocukların ve gençlerin spor yaparken enerjilerini doğru kullanmalarına yardımcı olduğunu söyleyen Topdemir, şöyle konuştu: “Hafta sonu ya da en azından hafta içi 2-3 gün yapılan sportif etkinlikler ile gençlerin ergenliği daha sorunsuz, daha sağlıklı ve güvenli atlattığı bilimsel yayınlarla da kanıtlanmıştır. Gençler için sporun faydaları saymakla bitmiyor.  Spor için düzenlenmiş okul ve kurslar, çocukların ve gençlerin spor yaparken enerjilerini doğru kullanmalarına yardımcı olur. Düzenli spor yapmak, direnç sistemini yükselteceğinden çocuklar, daha az hastalanır ve devamsızlık sorunu yaşamayarak düzenli olarak derslerini takip edebilirler. Bu son değil daha başlangıç. Gençlerimiz için elimizden geleni ardımıza koymayacağız”

15 Okul Katıldı

Gençlik Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen masa tenisi müsabakalarında 15 okul mücadele ediyor. Özel Muş Final Lisesi, Muş Fen Lisesi, Muş Anadolu Lisesi, Muş Alparslan Sağlık Lisesi, Bahçeşehir Koleji, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi, Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İMKB Anadolu Lisesi, Muş İmam Hatip Lisesi, Yaygın İmam Hatip Lisesi, Yaygın Çok Programlı Lisesi, Sungu Çok Programlı Lisesi, Hasköy Çok Programlı Lisesi ve Korkut Çok Programlı Lisesi okulları masa tenisi müsabakalarında mücadele ediyor. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: OKUL MÜCADELE EDİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
Muş İl Müftülüğü´nün Mevlit Kandili dolayısıyla hazırlamış olduğu, ‘Peygamberimiz Ve Çocuk´ temalı canlı yayının konuğu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat oldu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, hükümet konağı önünde ki konuşmasında, vatan hainlerine ve dış mihraklara vermiş olduğu ayar, etkinliklere damga vurdu.
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
Muş´un tarihi mekanlarından olan Yıldızlı Han´da, düzenlenen ´Muşlu Geçmiş Zaman Fotoğraf ve Resim Sergisi´ ziyaretçilerin akınına uğradı.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
AK Parti Bulanık Gençlik Kolları Başkanlığı, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında stant açtı.
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla tarihi ilçe Malazgirt´te kutlamalar düzenlendi. Düzenlenen kutlamalarda Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, konuşma gerçekleştirdi.
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yılı münasebetiyle Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, milli mücadeleye kan ve can veren kahramanları andı.
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü ekinlikleri Hasköy´de törenlerle kutlanıldı.
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
Bulanık Hükümet Konağı önündeki tören alanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 97. Yıl dönümü, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet İlidi öncülüğünde coşkuyla kutlandı.
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı değerlendirmelerde bulundu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, Cumhuriyet Bayramını kutladı.
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
Muş İl Müftüsü Peygamberimiz Hz. Muhammed´in (SAV) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2020-2021 yılı Akademik Kurul Toplantısını online olarak gerçekleştirdi.
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
Muş´un Varto ilçesine bağlı Onpınar köyünde, evlerinden Eğitim Bilişim Ağı´na (EBA TV) bağlanma imkanı olmayanlar için taziyeevini sınıfa dönüştüren muhtar Ali Akdeniz, böylece öğrencilerin uzaktan eğitim günlerinde derslerinden geri kalmamalarını sağlıyor.
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
Malazgirt İlçe Kaymakamı Emre Yalçın, Mevlid Kandili Münasebetiyle açıklamalarda bulunarak vatandaşların kandilini kutladı.
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet İlidi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle açıklamalarda bulundu.
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
Orman Genel Müdürlüğü tarafından "Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi" kapsamında, Gelir Arttırıcı Ve Hayat Şartlarının İyileştirilmesine Yönelik Yatırımlar bünyesinde Muş´ta ki orman köylerindeki evlerin dış cephe izolasyonları yapılıyor.
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
Gece saatlerinde Muş Merkeze bağlı Sunay Mahallesinde beyaz eşya yetkilisinde gerçekleşen hırsızlık olayında, yaklaşık 6 bin lira maddi zarar ortaya çıktı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
Türkiye´nin şeker ihtiyacının bir bölümünün karşılandığı Muş´ta, tarlalardan sökülen pancarın fabrikada şekere dönüştürülmesiyle ekonomiye 450 milyon lira katkı sağlanması hedefleniyor
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş İl Gazetesi
25.06.2020
DOLAR
7.3797
EURO
8.9778
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür?

Hz. Muhammed
1176 Büyük tarihçi ve muhaddis İbn-i Asakir (rh.)`ın vefatı
1699 Karlofça Antlaşması
1699  Karlofça Barış Antlaşması`nın İmzalanması.
1926 Televizyon`un icadı
1948  General Kazım Karabekir`in Ölümü.
1970  Milli Nizam Partisi Kuruldu.
1993  Vaclav Havel, Çek Cumhuriyeti Devlet Başkanlığına Seçildi.
1994  Devalüasyon: Hükümet, 26 Ocak Gecesi, Resmi Kuru Yüzde 13.6 Oranında Arttırarak, 24 Ocak 1980 Yılından Sonraki İlk Resmi Devalüasyonu Yaptı.