AMATÖR SPOR´A MALZEME YARDIMI YAPILDI
Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne bağlı Kapalı Spor Salonunda düzenlenen malzeme dağıtım töreninde, Muş Valiliği öncülüğünde, İl Özel İdaresi aracılığıyla ilimizde faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine malzeme yardımı yapıldı.
Tarih: 19.9.2018 07:49:28

İlimizde sürekli faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine Muş Valiliği öncülüğünde, İl Özel İdaresi aracılığıyla Amatör Spor Kulüplerine malzeme yardımı yapıldı. Muş´ta spor faaliyetlerinin geliştirilmesi, katılımın arttırılması amacıyla Muş Valiliği tarafından düzenli olarak yapılan yardımlar, sürdürülüyor. İlimizde şuanda aktif olan 22 branşın içinde yaklaşık, 18 bin tane sporcu bulunuyor. Bu bağlamda faaliyet gösteren kulüp ve sporculara eşofman, forma, ayakkabı vs. aynı miktarda olmak üzere dağıtımı yapıldı. Bu kapsamda, Muş Valiliği öncülüğünde, İl Özel İdaresi aracılığıyla ilimizdeki sürekli olarak faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine malzeme yardımı yapıldı. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne bağlı Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen malzeme dağıtım törenine; Vali Aziz Yıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamdullah Kardaş, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Muş Başkanı Kemal Türkan ile spor kulüpleri başkanı ve sporcular katıldı. Malzeme dağıtım programı Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Muş Başkanı Kemal Türkan, kentte spor kulüplerine yönelik yapılan yardımlardan ötürü teşekkürlerini dile getirdi. Türkan´ın konuşmasından sonra kürsüye çıkan Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hamdullah Kardaş, burada yaptığı konuşmasında sporun önemine dikkat çekerek şunları aktardı: “Burada yeni sezon öncesinde, spor kulüplerimizi ve sporcularımızı yeni malzemelerle buluşturmanın sevinç, mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler Muş´un evladı olarak, Sultan Alparslan´ın torunları olarak, yüzyıllar öncesinde olduğu gibi yine de vatan müdafaasında her birimiz farklı mecralarda bu vatanın, bu ülkenin her daim hazır birer neferleriyiz” şeklinde konuştu.

“Topluma Faydalı Bir Nesil Yetiştirmenin Derdindeyiz”

Topluma faydalı bir nesil yetiştirmenin derdinde olduklarını dile getiren Müdür Kardaş, konuşmasının devamında şöyle konuştu: “Bizim amacımız, evvela yerli ve milli olan vatanına, bayrağına düşkün, vatanını, bayrağını savunan ve aynı zamanda topluma yararlı olan iyi bir nesil yetiştirmenin derdindeyiz. İlimizde şuanda aktif olan 22 branşın içinde yaklaşık, 18 bin tane sporcumuzla beraber biz, yerel Muş toplumunu ve genelde ülkemizi müreffeh bir seviyeye ulaştırmanın amacı içerisinde olacağız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün dediği gibi, ‘ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim´ sözünün gölgesinde bizler sporcu yetiştirmenin derdinde olacağız. Bu bağlamda kulüp yöneticilerimiz, antrenörlerimiz, ASKF yönetimimiz, diğer kamu ve kuruluşlardaki yöneticilerle iyi ilişkiler kurarak, gençliğimize, geleceğimize bu bayrağı sapa sağlam teslim edeceğiz inşallah. Bizler şunun sözünü veriyoruz; bu ülke bizim atalarımızdan bizlere miras kaldı, biz bunu muhafaza ederek, sporda ve diğer alanlarda, uluslararası arenada Türk Bayrağımızı göklere çektirerek, İstiklal Marşımızı okutacağımızın, sözünü veriyoruz” ifadelerini kullandı.

“Amatör Spor, Gönüllülükle Yapılan Bir Spordur”

Amatör sporlarla ilgilenmenin gönüllülük olduğunu vurgulayan Vali Aziz Yıldırım, Kabiliyetli olan çocukların kendilerini belli etmekle beraber, eğitimlerini de bu yönde sürdürmeyi Spor Liselerine yahut Beden Eğitimi ve Spor Okullarına tercih etmeleri gerektiğinin altını çizdi. Vali Yıldırım, konuşmasında şunları aktardı: “İlimizde Amatör Spor Kulübü olarak yaklaşık 22 tane aktif kulübümüz var. Biz bu kulüplerimize eşofman, forma, ayakkabı vs. aynı miktarda olmak üzere dağıtımı yapıyoruz. Böylelikle bir miktar üzerlerindeki yükü azaltmaya çalışıyoruz. Bundaki gayemiz; amatör spor kulüplerini biraz olsun cesaretlendirmek, biraz olsun onların ihtiyaçlarını karşılamaktır. Gönül ister ki herkese daha fazla yardım edelim lakin yapamıyoruz. Amatör denilmesindeki gaye, bu işin gönüllülük ile yapıldığının bir ifadesidir.  Amatör spor, gönüllülükle yapılan bir spordur. Bu spor kulüplerine amatör denmesinde ki amaç, sporun yapılmasında gönüllüğün önde gelmesinden dolayıdır. Yetenekli sporcularımızın iyi yerlere gelmeleri en büyük temennimizdir. Kabiliyetli olan çocuklarımız kendilerini belli etmekle beraber, eğitimlerini de bu yönde sürdürmeyi Spor Liselerine yahut Beden Eğitimi ve Spor Okullarına yönelmektedirler. Tüm sporcu kardeşlerimize bu yolda başarılar diliyorum. Keyifli mücadelelerini inşallah hep birlikte izleriz” dedi.

“Bizlere Düşen Kabiliyetli Gençleri Ortaya Çıkarmak

Yönetici olarak kabiliyetli sporcuları çıkarmak kendilerinin görevi olduğunu ifade eden Vali Yıldırım, Konuşmasının devamında, bundan sonraki hayatlarında herkese başarılar diledi. Vali Aziz Yıldırım, “Bizim mayamızda, çok güzel sporcu olabilmek için gerekli olan bir altyapı ve her şey var. Öyleyse bizlere düşen de, bu kabiliyetli gençleri ortaya çıkarmak ve bu kabiliyetlerini geliştirmektir. Biz şuandaki imkanlarla bunları malzeme vererek, temin etmeye çalışıyoruz. İnşallah bu malzemeleri çok güzel kullanırlar arkadaşlarımız ve güzel maçlar çıkartırlar” dedi. Konuşmalar sonrasında Vali Aziz Yıldırım´a amatör spor kulüplerine katkılarından dolayı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Muş Başkanı Kemal Türkan tarafından bir plaket hediye edildi.  Daha sonra Vali Aziz Yıldırım ve beraberindeki heyet, kulüp başkanlarına ve sporculara malzemelerini dağıttı. Program sporcular ve kulüp başkanları ile Vali Aziz Yıldırım´ın hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: AMATÖR SPOR MALZEME YARDIMI YAPILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TAN KONVOYLU DESTEK
MUŞ´TAN KONVOYLU DESTEK
Muş Kardeşlik Platformu, 120 saatlik ateşkes anlaşmasına destek için şehir merkezinde konvoy turu ve ardından basın açıklaması düzenledi.
YALÇIN, “MEHMETÇİK, EMPERYALİZMİN OYUNUNU BOZUYOR”
YALÇIN, “MEHMETÇİK, EMPERYALİZMİN OYUNUNU BOZUYOR”
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Suriye´nin toprak bütünlüğünün yeniden temin edilebilmesi ve ona halel gelmesine kimsenin fırsat vermemesi noktasında ülkemizin bir inisiyatif aldığını söyleyerek, “Bunun içinde Mehmetçiğimiz orada varlık göstererek, dirayet ve cesaretle küresel oyunu, emperyalizmin oyununu bozmaya çalışıyor” dedi.
BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Muş İl Temsilciliğindeki girişimci kadınlara yönelik, bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin başkanlığında ilçe milli eğitim müdürleri ile 2019-2020 eğitim-öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.
BİR İLKE DAHA İMZA ATTILAR
BİR İLKE DAHA İMZA ATTILAR
Muş Devlet Hastanesi (MDH) Üroloji Kliniğinde dünyada ve ülkede sayılı merkezlerde uygulanan Supin PCNL (Sırtüstü yatırılarak yapılan Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı) operasyonunu başarıyla gerçekleştirildi.
20 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMINDA BULUNDU
20 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMINDA BULUNDU
Ordulu hayırsever iş insanları, Muş merkeze bağlı 2 okulda okuyan 20 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.
11 UZMAN HEKİM GÖREVE BAŞLADI
11 UZMAN HEKİM GÖREVE BAŞLADI
Muş İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu, “İlimize geçen dönem atanan 11 Uzman hekim ve 63 Pratisyen hekimimiz göreve başlamıştır” dedi.
“KAHRAMAN GAZİMİZİN YANINDAYIZ”
“KAHRAMAN GAZİMİZİN YANINDAYIZ”
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Barış Pınarı Harekatı´nda yaralanan Muşlu Uzman Onbaşı Muharrem Çelik´i evinde ziyaret etti.
İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER MUŞ´A GELDİ
İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER MUŞ´A GELDİ
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, beraberindeki heyetle belediye ziyaretlerine Muş´tan başladı.
‘KOMANDO ANDI´NI OKUYAN MİNİKLER MEHMETÇİK´E SELAM GÖNDERDİ
‘KOMANDO ANDI´NI OKUYAN MİNİKLER MEHMETÇİK´E SELAM GÖNDERDİ
Muş´un Kale İlkokulunda eğitim gören 3 ve 4. sınıf öğrencileri, Türkiye´nin güney sınırında terör örgütü PKK/PYD tarafından oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu ortadan kaldırmak amacıyla başlatılan ´Barış Pınarı Harekatı´nda görevli askerlere destek olmak için ‘Komando Andı´nı okudu.
“ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”
“ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Okullara yönelik olarak başlatmış olduğu ziyaretleri aralıksız olarak devam eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, “Bizlere emanet edilen çocuklar masum çocuklar ve onlara bir anne bir baba gibi kucaklayıp en iyi şekilde şekillendirmeliyiz. İnsan yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz” dedi.
250´Yİ AŞKIN EMEK ÖRGÜTÜNE MEKTUP GÖNDERİLDİ
250´Yİ AŞKIN EMEK ÖRGÜTÜNE MEKTUP GÖNDERİLDİ
Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) ülkemizde faaliyet gösteren 250´yi aşkın emek örgütüne, Barış Pınarı Harekâtı´na ilişkin mektup gönderdi.
“GENÇLER ZAMANLARINI KAHVEHANELERDE GEÇİRİYOR”
“GENÇLER ZAMANLARINI KAHVEHANELERDE GEÇİRİYOR”
Hasköy İlçe esnafını ziyaret eden Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, “İşsiz kalan gençler zamanlarının büyük çoğunluğunu kahvehanelerde geçiriyor. İlçe halkımızın talebi, küçük düzeyde de olsa gençlerin istihdam edileceği alanların açılmasıdır” dedi.
“BU KİTAPLAR SİZİN GELİŞİMİNİZDE ÇOK ÖNEMLİ OLACAK”
“BU KİTAPLAR SİZİN GELİŞİMİNİZDE ÇOK ÖNEMLİ OLACAK”
Bulanık İlçe Emniyet Müdürü Mesut Irmak ve beraberindeki emniyet personeli, 125. İlköğretim Okulu Kütüphanesinde öğrencilerle bir araya gelerek kitap hediye ettiler.
TEFECİLİK OPERASYONUNDA 1 ŞAHIS TUTUKLANDI
TEFECİLİK OPERASYONUNDA 1 ŞAHIS TUTUKLANDI
İlimiz polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda, tefecilik yaptığı belirlenen 1 şahıs tutuklandı.
BU MUHTAR ARI GİBİ ÇALIŞIYOR
BU MUHTAR ARI GİBİ ÇALIŞIYOR
Muş´un Malazgirt ilçesine bağlı Aynalıhoca Köyü Muhtarı Faruk Ulaş, köyünün eksikliklerini Malazgirt Kaymakamlığından aldığı desteklerle bir bir çözüyor.
SEBZE VE MEYVE HALİ AÇTILAR
SEBZE VE MEYVE HALİ AÇTILAR
Malazgirt ilçesine ikamet eden genç girişimci iki kardeş, Mersin´den yaş sebze ve meyve getirterek küçük çaplı bir işletme açarak ilçe halkına hizmet etmeye başladı.
“ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIYOR”
“ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIYOR”
Ekim ayı ´Meme Kanseri Farkındalık Ayı´ olarak kutlanmasından dolayı açıklamalarda bulunan Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi Derneği Başkanı Salih Yüce, “Dünya Sağlık Örgütü´nün verilerine göre dünyada 2 milyon 88 bin meme kanseri teşhisi konulan hasta var. Türkiye´de hasta sayısı 25 bine yakın, fakat hastalığın tedavisi mümkün erken teşhis hayat kurtarıyor” dedi.
KAYMAKAM İLİDİ, ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
KAYMAKAM İLİDİ, ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
Bulanık Kaymakamı Mehmet İlidi, İlçe Özel İdare Müdürlüğünü ve sanayi esnafını ziyaret ettikten sonra komandolar ile bir araya geldi.
JANDARMA PERSONELİNE EĞİTİMLER VERİLDİ
JANDARMA PERSONELİNE EĞİTİMLER VERİLDİ
Muş Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, saha çalışmalarının yanında çeşitli eğitimlerle de Av Koruma ve Kontrol konusunda çalışmalar yürütüyor.
EL YIKAMA NASIL YAPILIR? ÖĞRETTİLER
EL YIKAMA NASIL YAPILIR? ÖĞRETTİLER
Bulanık İlçe Sağlık Müdürlüğü, 15 Ekim Dünya El Yıkıma Günü dolayısıyla çocuklara el yıkamanın önemini ve nasıl el yıkamaları gerektiğini anlattı.
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5.İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ HASKÖY DEVLET HASTANESİ BAKIM ONARIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SGK MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI MUŞ İL ÖZEL İDARESİ Muş Merkez Cevizlidere ve İnardı Köylerine Sanat Yapıları Yapımı İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLAN
İHALE İLAN
KADASTRO GÜNCELLEME ALANI İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
Muş İl Gazetesi
20.04.2019
DOLAR
5.7690
EURO
6.4202
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bize karşı silah taşıyan, bizden değildir

Hz. Muhammed
1773 İkinci Varna Zaferi
1921 Fransız`ların Anadolu`dan çekilmesi