ANKET ÇALIŞMASI İLE NE ÖĞRENİLMEK İSTENİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi yapmış olduğu anket çalışmasıyla geleceğe dair planları şimdiden yapıyor.
Tarih: 25.2.2020 08:20:16

Akademisyen ve öğrencileri için yapmış olduğu anket çalışmasıyla geleceğe yönelik planları şimdiden hazırlamaya başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, değişik sorularla hem üniversitenin değerlendirilmesini hem de ilimizin sosyo ekonomik durumu hakkında bilgiler edinmeyi amaçlıyor. 10 Mart´a kadar sürecek anket çalışmasında öğrenci ve akademisyenlerin sorulara vermiş oldukları cevaplar analiz edilerek, planlama yapılması hedefleniyor.

Anketin Konu Başlıkları

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından yapılan anket de sorulan sorular ise değişik kriterlerde hazırlanmış olup, farklı başlıklar altında soruluyor. Muş Alparslan Üniversitesinin değerlendirilmesi, Muş Alparslan Üniversitesinin Güçlü Yönleri, Muş Alparslan Üniversitesinin Zayıf Yönleri, Muş Alparslan Üniversitesi İçin Fırsatlar, Muş Alparslan Üniversitesine Yönelik Tehditler, konu başlıklarıyla sorulan sorulara, akademisyenler ve öğrenciler tarafından yanıtlar verilmesi bekleniyor. 10 Mart´ta sona erecek anketin yanıtlarına göre planlama yapılacak.

Rektör Polat´ın Açıklamaları

Öğrencilerin ankete katılımını sağlamak için açıklamalar yapan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat “Sayın Paydaşımız; Üniversitemizin mevcut durumunu daha iyi analiz etmek ve gelecekle ilgili öngörülerimizi sağlam bir zemine oturtmak amacıyla 2021-2025 Dönemi Stratejik Planı hazırlık çalışmalarımızda görüş, beklenti ve önerilerinize ihtiyaç duymaktayız. Anket bilgileri stratejik plan çalışmaları haricinde herhangi bir çalışmada kullanılmayacaktır. 2021-2025 Stratejik Planımıza paydaş olarak yapacağınız katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

Üniversitesinin Değerlendirilmesine Yönelik Sorular

Muş Alparslan Üniversitesinin değerlendirilmesine yönelik sorular “1- Üniversitemizin hizmetleri hakkındaki genel bilgi düzeyinizi nasıl değerlendirirsiniz?

2- Üniversitemiz ile ilgili bilgileri genellikle hangi şekilde edinirsiniz? Birden fazla seçeneği işaretleyebilirsiniz.

3- Üniversitemizde verilen hizmetleri nasıl değerlendirirsiniz? 4- Aşağıdaki özelliklerin, Üniversitemiz için ne kadar uygun olduğunu belirtiniz

5- Aşağıdaki ölçeğe göre Üniversitemiz birimlerine ilişkin genel memnuniyet düzeyinizi belirtiniz.

6- Üniversitemizin başarılı/güçlü̈ bulduğunuz yönlerini, 1´den 5´e doğru puanlayınız.

7- Sizce üniversitemizin MİSYON ve VİZYONU yenilenmeli midir?

8- Üniversitemizin hizmetlerine ilişkin kanaatinizi aşağıdaki ölçeğe göre belirtiniz” olarak belirlenmiştir.

Muş Alparslan Üniversitesinin Güçlü Yönleri

Muş Alparslan Üniversitesinin Güçlü Yönlerinin belirlenmesi için sorulan sorular ise “1-Sizce üniversitemizin sahip olduğu güçlü özellikleri (eğitim-öğretim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, akademik yetkinlik, güvenlik, beslenme vb.) nelerdir?

2-Diğer üniversitelerin sahip olmadığı ancak üniversitemizin sahip olduğunu düşündüğünüz kaynaklar (insan gücü, bütçe, fiziki imkânlar, vb.) neler olabilir?

3-Üniversite olarak neleri diğer üniversitelere göre daha iyi yapıyoruz? (Araştırma olanakları, topluma hizmet, kadro durumları, bürokratik işleyiş vb.)

4-Yükseköğretim alanı açısından sizce diğer üniversitelerin üniversitemizin güçlü olan yönlerine bakışı nasıldır?” gibi sorulardan oluşuyor.

Muş Alparslan Üniversitesinin Zayıf Yönleri

Muş Alparslan Üniversitesinin Zayıf Yönlerinin tespit edilmesi için sorulan sorular ise “1-Sizce üniversitemizin hangi özellikleri (eğitim-öğretim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, akademik yetkinlik, güvenlik, beslenme vb.) yükseköğretim niteliğini düşürmektedir?

2-Üniversitemizin şu an sahip olduğu özelliklerden hangileri (eğitim-öğretim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, akademik yetkinlik, güvenlik, beslenme vb.) iyileştirilebilir?

3-Diğer üniversitelerin bizden daha iyi yaptıklarını düşündüğünüz faaliyetler/etkinlikler neler olabilir?” sorularından oluştu.

Muş Alparslan Üniversitesi İçin Fırsatlar

Muş Alparslan Üniversitesi İçin Fırsatların belirlenmesi için “1-Üniversitemizin mevcut konumu/durumu göz önünde bulundurulduğunda üniversitemiz açısından ne tür fırsatların olduğunu öngörüyorsunuz?

2-Üniversitemizin bulunduğu Muş ili açısından sizi de olumlu etkileyecek nitelikte (sosyo-kültürel değişiklikler, demografik yapı vb.) değişiklikleri yaşanıyor mu? Nasıl?

3-Yükseköğretimdeki hangi değişim ve dönüşümler (üniversite giriş sistemi, ihtisas üniversiteleri, dijitalleşme vb.) üniversitemiz açısından bir fırsattır?” şeklinde sorular soruldu.

Muş Alparslan Üniversitesine Yönelik Tehditler

Muş Alparslan Üniversitesine Yönelik Tehditlerin belirlenmesi için ise 1-Üniversitedeki iş ve işlemlerinizi yaparken bugün hangi tür engellerle karşılaşmaktasınız; gelecekte hangi engellerle karşılaşabileceksiniz?

2-Eğitim ve öğretim faaliyetleri açısından üniversitemizi zor durumda bırakabilecek hangi konuları sorun olarak öngörmektesiniz?

3-Muş ili açısından sizi de olumsuz etkileyecek nitelikte (sosyo-kültürel değişiklikler, demografik yapı, ulaşım vb.) değişikliklerden hangisi veya hangileri Üniversitemiz için bir tehdit oluşturmaktadır?” gibi sorular soruldu. Sorulan sorularla geleceğe dair planlanmanın yapılması hedeflenmektedir. 10 Mart 2020 tarihi mesai bitimine kadar sürecek olan ankete, tüm paydaşların katılması beklenmektedir.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
Muş İl Müftülüğü´nün Mevlit Kandili dolayısıyla hazırlamış olduğu, ‘Peygamberimiz Ve Çocuk´ temalı canlı yayının konuğu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat oldu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, hükümet konağı önünde ki konuşmasında, vatan hainlerine ve dış mihraklara vermiş olduğu ayar, etkinliklere damga vurdu.
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
Muş´un tarihi mekanlarından olan Yıldızlı Han´da, düzenlenen ´Muşlu Geçmiş Zaman Fotoğraf ve Resim Sergisi´ ziyaretçilerin akınına uğradı.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
AK Parti Bulanık Gençlik Kolları Başkanlığı, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında stant açtı.
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla tarihi ilçe Malazgirt´te kutlamalar düzenlendi. Düzenlenen kutlamalarda Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, konuşma gerçekleştirdi.
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yılı münasebetiyle Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, milli mücadeleye kan ve can veren kahramanları andı.
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü ekinlikleri Hasköy´de törenlerle kutlanıldı.
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
Bulanık Hükümet Konağı önündeki tören alanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 97. Yıl dönümü, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet İlidi öncülüğünde coşkuyla kutlandı.
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı değerlendirmelerde bulundu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, Cumhuriyet Bayramını kutladı.
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
Muş İl Müftüsü Peygamberimiz Hz. Muhammed´in (SAV) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2020-2021 yılı Akademik Kurul Toplantısını online olarak gerçekleştirdi.
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
Muş´un Varto ilçesine bağlı Onpınar köyünde, evlerinden Eğitim Bilişim Ağı´na (EBA TV) bağlanma imkanı olmayanlar için taziyeevini sınıfa dönüştüren muhtar Ali Akdeniz, böylece öğrencilerin uzaktan eğitim günlerinde derslerinden geri kalmamalarını sağlıyor.
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
Malazgirt İlçe Kaymakamı Emre Yalçın, Mevlid Kandili Münasebetiyle açıklamalarda bulunarak vatandaşların kandilini kutladı.
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet İlidi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle açıklamalarda bulundu.
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
Orman Genel Müdürlüğü tarafından "Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi" kapsamında, Gelir Arttırıcı Ve Hayat Şartlarının İyileştirilmesine Yönelik Yatırımlar bünyesinde Muş´ta ki orman köylerindeki evlerin dış cephe izolasyonları yapılıyor.
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
Gece saatlerinde Muş Merkeze bağlı Sunay Mahallesinde beyaz eşya yetkilisinde gerçekleşen hırsızlık olayında, yaklaşık 6 bin lira maddi zarar ortaya çıktı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
Türkiye´nin şeker ihtiyacının bir bölümünün karşılandığı Muş´ta, tarlalardan sökülen pancarın fabrikada şekere dönüştürülmesiyle ekonomiye 450 milyon lira katkı sağlanması hedefleniyor
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş İl Gazetesi
25.06.2020
DOLAR
7.4524
EURO
8.9768
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır."

MEVLANA (R.A)
1713 Abdulgani Nablusi Hazretlerinin vefatı
1920 Yeşilay`ın kuruluşu
2006 Soğukların azalması