Asya´nın Başkanlığında Meclis Toplantısı
Muş Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi.
Tarih: 2.8.2018 04:17:48

 

2018 yılının sekizinci ayı meclis toplantısı AK Parti ve DBP meclis üyelerinin katılımı ile yapıldı. Muş Belediyesi Ek hizmet binasında bulunan meclis salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlık yaptı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Asya, Temmuz ayında yapılan belediye hizmetleri hakkında meclis üyelerine ve meclise katılan vatandaşlara bilgi verdi.

 “Projelerimiz, planlamamızın ötesinde ilerliyor”

Ağustos ayı meclis toplantısında alınacak kararların hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Başkan Asya, “Görev süremiz içerisinde bir ayı daha geride bıraktık. Çalışma sezonunu tempolu ve verimli bir şekilde götürmenin sevincini yaşıyoruz. Projelerimizi planlamalarımızın çok ötesinde ilerletiyoruz. Bunları halkımızdan ve meclis üyelerimizden aldığımız güçle, çalışma arkadaşlarımızın da gayretleri ile hayata geçirmenin gayretindeyiz” dedi.

 “Alt Ve Üstyapı Çalışmaları İle İlimizi Güzelleştiriyoruz”

Üstyapı çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Asya, “İstasyon Caddesinde başlattığımız üst yapı çevre düzenleme çalışmalarımız son hız devam etmektedir. Bir yandan Eski Devlet Hastanesi güzergâhında çalışma yapılırken, diğer yandan Zafer Mahallesi tren garı güzergâhından ikinci bir ekip kazı ve döşeme çalışması yürütüyor. Bu projemizi etap etap uygulayarak vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın mağdur olmamasına dikkat ediyoruz. İnşallah kısa sürede bunu tamamlayarak hem ilimize yeni bir görüntü oluşturmuş olacağız, hem de vatandaşlarımızın daha nezih bir ortamda hareket etmelerini sağlayacağız. Bunun yanında alt yapı çalışmalarımız devam etmekte. Bu yıl şehrin aşağı bölgesinden hatlarını yenilemek üzere çalışmalarımızı başlattık. Bu kapsamda Zafer ve Sütlüce Mahallelerinin tüm hatları yenilendi. Yeşilyurt Mahallesinin de büyük bir kısmı tamamlandı. Alt yapısını bitirdiğimiz cadde ve sokakların da üst yapısını bir an önce tamamlayarak halkımızın hizmetine sunuyoruz. Sütlüce Mahallemizin bir bütün üst yapısını yapmak üzere bir planlama yapıyoruz. İnşallah bu çalışmaları hızla yaparak üst yapı konusunda yaşanan sorunları tamamen ortadan kaldırmış olacağız. İl genelinde yürüttüğümüz alt ve üst yapı çalışmaları ile ilimizi güzelleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 “Her Mahallede Çalışmalarımız Bulunmakta”

Şehrin hemen hemen her mahallesinde belediye hizmetleri götürmenin gayretinde olduklarını ifade eden Başkan Asya, “Bu yıl ağırlıklı olarak üst yapı çalışmasına yoğunluk vereceğimizi söyledik. Bu doğrultuda hazırladığımız programımıza göre hareket ediyoruz. Dere Mahallesinde özellikle alt yapı çalışmalarını tamamladığımız cadde ve sokakların üst yapılarını yapmaya başladık. Bu kapsamda Bitlis Caddemizin bağlantı yollarını ve kaldırımlarını yeniledik. PTT Caddesindeki alt yapı hatları da tamamlanmak üzere. O bölgedeki kazı çalışmaları da önümüzdeki günlerde bitiyor. Hemen akabinde biz üst yapısını başlatacağız. İnşallah bu çalışmaları tamamlayarak vatandaşlarımızın rahat bir nefes almasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

 “Köşk Yolunu Modern Bir Bulvara Dönüştürdük”

Geçen ay içerisinde Yeşilyurt Mahallesinde gerçekleştirilen çalışmalara değinen Başkan Asya, “Yeşilyurt Mahallesinde alt yapı çalışmalarımız son hız devam etmekte. Bunun yanında hatları yenilenen caddelerimizin üst yapısını yapıyoruz. Bu kapsamda Köşk yolunda çok güzel bir çalışma yaptık. Vatandaşlarımızın istifade edebileceği şekilde yeni bir bulvar oluşturduk. Bununla beraber şehrin birçok noktasında sorunlu olan yolları açtık. Ulaşım ağımızı genişletmek adına bu çalışmalarımızı önemsiyoruz. Sorunlu bölgeleri yerinde tespit ederek muhataplarımız ile sahada görüşüp çözüm üretiyoruz. Bu konuda destek veren tüm hemşehrilerime meclis adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 “Alternatif Yollar Açmaya Devam Ediyoruz”

Muratpaşa Mahallesinde yapılan yol çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Asya, “Alternatif yol açmak adına Muratpaşa Mahallesi Kantere Caddesi mevkiinde yeni bir güzergâh açtık. Dolgusunu yaptığımız yeni yol, bu şehrin farklı bir çıkış yolu olarak hizmet vermeye başlayacak. Bununla beraber Kale Mahallesinde geçmişimize yakışır bir çalışma yapıyoruz. Kale Parkının üst kısmında eski Muş evlerini sembolize edecek Kültür Evi inşa ediyoruz. Aynı şekilde parkın çevresine kale görünümlü ihata duvarı örüyoruz. Aynı şekilde mahalleye giden iki yolun genişletilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Yola giren evleri kamulaştırıyoruz. Buradaki ulaşımın sağlıklı bir şekilde gitmesi için mevcut yolları genişletiyoruz ve bu yolların kenarlarına ihata duvarları örüyoruz. İnşallah yaptığımız bu çalışmalarla kadim şehrimizin tarihini yeniden ihya edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 “Sokak Sağlıklaştırma Projesi İle Tarihi Çarşıyı Yeniden Canlandırıyoruz”

Başkan Asya konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Tarihi yapılarımızı aslına uygun bir şekilde gün yüzüne çıkarmak üzere çalışmalarımız devam etmekte. Bu kapsamda Yıldızlı Hanın restorasyonunu yapıyoruz. Çalışmaların son hız devam ettiği Yıldızlı Hanın sezon sonuna kadar tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Yine aynı bölgede tarihi çarşı kültürünü yaygınlaştırmak için sokak sağlıklaştırması projesini uyguluyoruz. Eski Erzurum Caddesine uygulanacak projenin ihalesi yapıldı. İtiraz sürecinin tamamlanması ile çalışmalarımızı başlatacağız. Bununla beraber önemli projelerimizden biri olan Kent Meydanı için de planlamalarımız devam ediyor. Hafriyat çalışmalarının çoğunluğunu tamamladığımız Kent Meydanı projemizi de ihaleye çıkardık. Bu ay içerisinde ihalesi yapıldıktan sonra çalışmalarımıza start vereceğiz.”

 “Eski Stadyumun Yerine Millet Bahçesi Yapmayı Planlıyoruz”

Eski stadyumun yeri ile ilgili yaşanan bir gelişmeyi aktaran Başkan Asya, “Şehir merkezinde kalan eski stadyumun yerini Gençlik Parkı yapmak üzere uzun bir süreden beri çalışmalarımız yapmaktaydık. Yeni stadyumun yapım aşamasında olması bu çalışmamızı biraz sekteye uğratmıştı. Ancak Cumhurbaşkanımızın duyurduğu ‘Millet Bahçesi´ projesi ile eski stadyumun yerini bu şekilde kullanmak üzere görüşmelerimiz oldu. İnşallah önümüzdeki günlerde netleşir” dedi.

 “Daha Güzel Yarınlar İçin Hizmet Üretmeye Devam Edeceğiz”

Son bir haftada yaşanan su sıkıntılarına değinen Başkan Asya, “Geçtiğimiz bir haftada il genelinde ciddi su sıkıntılarının yaşandığını ve vatandaşlarımızın bu surumdan etkilendiğinin farkındayız. Alt ve üst yapı çalışmalarını başlatırken hep bu konuda destek istedik. Meşakkatli bir süreç geçirdiğimizi ister istemez bazen bu konuda sorunlar yaşayacağımızı biliyorduk. Bizim gayretimiz vatandaşlarımızın bu durumdan fazla etkilenmemesi. Bu durumda özel bir çaba sarf ediyoruz. İnşallah yer altı döşemelerinin düzenini sağladıktan sonra bu tür durumlardan tamamen kurtulmuş olacağız. Bir kez daha vatandaşlarımızın bizlere göstermiş olduğu anlayıştan dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Daha güzel yarınlar için hizmet üretmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Asya´nın konuşmasının ardından meclise katılan vatandaşların talep ve önerileri dinlendi. Toplantı, meclise havale edilen evrakların görüşülmesi ile devam etti. (İHA)
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KAR YAĞIŞI VE TİPİ ULAŞIMI KAPATTI
KAR YAĞIŞI VE TİPİ ULAŞIMI KAPATTI
Kentte yeniden etkili olan kar yağışı ve tipi, 140 köy yolunu ulaşıma kapattı.
KAYMAKAM EŞİNDEN KADINLARA GÜL
KAYMAKAM EŞİNDEN KADINLARA GÜL
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan´ın eşi Meryem Uzan, ilçedeki faaliyetleri kapsamında bir araya geldiği kadınlara gül dağıtarak, Regaib Kanili ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günlerini kutladı.
KADIN BAŞKANDAN ÖĞRETMENLERE KARANFİL
KADIN BAŞKANDAN ÖĞRETMENLERE KARANFİL
İlimiz Tarihi Malazgirt İlçesi´nin Okul Aile Birliği Başkanı ve aynı zamanda Malazgirt Kültür Müdürü Sevil Yaman, ilçedeki okullarda görev yapan kadın öğretmenlerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutlayarak, karanfil takdim etti.
SEÇİM ÖNCESİ GÜVENLİK TOPLANTISI
SEÇİM ÖNCESİ GÜVENLİK TOPLANTISI
Varto İlçesi´nde seçimlerin huzur ve güven içinde yapılması için bir toplantı yapıldı.
ENBİYA YILDIRIM, ÖĞRENCİLERE HİTAP ETTİ
ENBİYA YILDIRIM, ÖĞRENCİLERE HİTAP ETTİ
Ankara Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enbiya Yıldırım, Muş Alparslan Üniversitesi´nde katıldığı programda, bir araya geldiği öğrencilere hitap etti.
ASYA, KADINLARIN GÜNÜNÜ KUTLADI
ASYA, KADINLARIN GÜNÜNÜ KUTLADI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir araya geldiği ve karşılaştığı kadınların gününü kutlayan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, karanfil dağıtarak, hatıra fotoğrafı çekindi.
MŞÜ´DE ÇEŞİTLİ EĞİTSEL MATERYALLER SERGİLENDİ
MŞÜ´DE ÇEŞİTLİ EĞİTSEL MATERYALLER SERGİLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Bölümü öğrencileri 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı dolayısıyla materyal sergisi açtı.
MŞÜ FAALİYET RAPORU YAYIMLADI
MŞÜ FAALİYET RAPORU YAYIMLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörlüğü, 2018 yılının idare faaliyet raporunu yayınladı.
MANDA YETİŞTİRİCİLİĞİ YAYGIN BİR ŞEKİLDE YAPILIYOR
MANDA YETİŞTİRİCİLİĞİ YAYGIN BİR ŞEKİLDE YAPILIYOR
Tarım ve hayvancılığın yaygın olarak yapıldığı ilimizde manda yetiştiriciliği hala yaygın olarak yapılıyor.
KURSLARDAN AİLE EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI
KURSLARDAN AİLE EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI
Korkut ilçesine bağlı Altınova beldesinde kış aylarını trikotaj kursuna kayıt yaparak geçiren kadınlar, çocuklarına hem çeyiz hazırlıyor hem de aile ekonomilerine katkıda bulunuyor.
GENÇLER GELECEKLERİNİ KARİYER GÜNLERİ İLE  PLANLIYOR
GENÇLER GELECEKLERİNİ KARİYER GÜNLERİ İLE PLANLIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Muş Alparslan Üniversitesi iş birliğiyle kariyer günleri etkinliği yapıldı.
GÖRME ENGELLİ VATANDAŞIN 140 HAYVANI TELEF OLDU
GÖRME ENGELLİ VATANDAŞIN 140 HAYVANI TELEF OLDU
Yoğun kar yağışı ve tipi yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Etkili olan kar yağışı sonrası merkeze bağlı Yeşilova Beldesi´nde bir ahır çöktü.
“UYGULANMA NOKTASINDA DÜZENLEME YAPILMASIN”
“UYGULANMA NOKTASINDA DÜZENLEME YAPILMASIN”
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, “Dört yılını tamamlamış ve kendi kurumuna yeniden görevlendirilecek yöneticiler açısından uygulanmaması noktasında bir düzenleme yapılması gerekmektedir” dedi.
İNSANLIK DRAMINA KARŞI DUYARSIZ KALMADILAR
İNSANLIK DRAMINA KARŞI DUYARSIZ KALMADILAR
Yemen halkının içinde bulunduğu zor durumdan biran evvel kurtulmaları için “Gençlik Geleceğe Koşuyor” projesi kapsamında, Özgür-Der ve Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şubesi öncülüğünde yemen yararına ücretli kahvaltı programı gerçekleştirdi.
“ELİF´İN DÜŞLERİ” VARTOLU ÇOCUKLARLA BULUŞTU
“ELİF´İN DÜŞLERİ” VARTOLU ÇOCUKLARLA BULUŞTU
Varto ilçesinde "Elif´in Düşleri" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.
BAŞKAN ASYA: “MUŞ´UMUZA ARMAĞAN OLSUN”
BAŞKAN ASYA: “MUŞ´UMUZA ARMAĞAN OLSUN”
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Lale Vadisi Parkı için verilen ‘Plant Ödülü´nü alarak, “Atıl durumdaki bir alanda kurduğumuz Muş´un en büyük sosyal aktivite merkezinin bir ödüle layık görülmesinden son derece memnuniyet duyduk. Bu başarı hepimizindir. Muş´umuza armağan olsun” dedi.
ASYA, BAŞKANLIĞINDA DÖNEMİN SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
ASYA, BAŞKANLIĞINDA DÖNEMİN SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Muş Belediyesi mart ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi. Söz konusu meclis, 2014-2019 döneminin son meclisi oldu.
SAYAÇ HIRSIZLARI YAKALANDI
SAYAÇ HIRSIZLARI YAKALANDI
4 farklı binada su sayacı hırsızlığı yaptığı tespit edilen 2 şüpheli tutuklandı.
MALİ GENEL KURULU TOPLANTISI YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ
MALİ GENEL KURULU TOPLANTISI YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ
Muş Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Mali Genel Kurul toplantısı Muş Ticaret ve Sanayi Odası´nın Konferans Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
ANADOLU YILDIZLARINA İLİMİZ EV SAHİPLİĞİ YAPTI
ANADOLU YILDIZLARINA İLİMİZ EV SAHİPLİĞİ YAPTI
12 ilden 300 sporcunun katıldığı Anadolu Yıldızlar Ligi Hentbol müsabakaları çeyrek final maçları ilimizde yapıldı.
"GEREKLİ OLAN AYNİ VE NAKDİ YARDIMI YAPIYORUZ”
"GEREKLİ OLAN AYNİ VE NAKDİ YARDIMI YAPIYORUZ”
İlçedeki ihtiyaç sahibi, mağdur ailelerin yanında yer almaya devam eden Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan´ın eşi Meryem Uzan, “Ziyaret ettiğimiz ekonomik bakımdan yetersiz ailelerimizin taleplerini kendilerinden dinleyerek, gerekli olan ayni ve nakdi yardımı yapıyoruz” dedi.
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
Muş Devlet Hastanesi 2 Kısım Test Karşılığı Laboratuvar Cihazı Alımı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19´uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
Elazığ İşletme Müdürlüğümüz ve bağlı ünitelerde bulunan personellere kışlık melbusat alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ-MERKEZ KARABEY KÖYÜ VE AYRANCI MEZRASI KANALİZYON ŞEBEKESİ YAPIMI, FOSSEPTİK İNŞAATLARI YAPIMI İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda ye
İHALE İLANI
İHALE İLANI
K.Y.K. MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ŞEHİT YÜCEL KURTOĞLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ MÜDÜRÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ BELEDİYESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİ-MUS
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
Muş İl Gazetesi
20.03.2019
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alim ölse de yaşar, cahil ise yaşarken de ölüdür.

HZ.ALİ (R.A)
1513 Osmanlı şehzadelerinden Korkut Çelebi Kütahya`da öldü. Doğumu. Amasya, 1470.