BÜYÜK ORGANİZASYONDA, MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ 1´LİK KÜRSÜSÜNDE!
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) ve üniversitemiz iş birliğinde düzenlenen “MŞÜ Kar Fest´20” ve ‘‘Üniversitelerarası Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası´´ tamamlandı.
Tarih: 5.3.2020 08:56:05

 “MŞÜ Kar Fest´20” kapsamında gerçekleştirilen ‘‘Üniversitelerarası Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası´´, Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ile Sağlık Kültür Daire Başkanlığı (SKS) koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. Muş Güzeltepe Kayak Merkezi´nde düzenlenen şampiyona, Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Aydın Şanda´nın verdiği start ile başladı. Yarışlar, klasik ve serbest yarışlar kategorisinde 2 gün devam etti. Muş Alparslan Üniversitesi ile birlikte Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ), Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ), Orta Doğu Teknik Üniversitesinden (ODTÜ) sporcuların katılımıyla gerçekleştirilen yarışlar büyük ilgi gördü.

Sporcularımız kürsüye çıktı

4 üniversiteden 24 sporcunun katılımıyla erkekler ve kadınlar kategorisinde 5 bin ve 10 bin metre olarak düzenlenen müsabakalar, kıyasıya bir rekabete sahne oldu. Klasik stil 10 bin metrede Muş Alparslan Üniversitesinin sporcularından Amed Oğlağo 1.lik kürsüsüne çıktı. Klasik stil 5 bin metre kayaklı koşuda ise AİÇÜ sporcusu Zozan Malkoç birinci, Muş Alparslan Üniversitesi sporcusu Güllü Akalın ikinci ve yine AİÇÜ sporcusu Fatma Koçer üçüncü oldu. İzleyenlerin nefesini kesen ve Muş Alparslan Üniversitesinin şampiyon sporcusu Amed Oğlağo´nun birinci olarak ipi göğüslediği klasik stil 10 bin metre kayaklı koşuda ise AİÇÜ sporcuları Cihat Kartal ikinciliği, Okan Alalma üçüncülüğü elde etti. Dereceye giren öğrencilere ödülleri Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murad Aydın Şanda, Genel Sekreter Harun Demir, BESYO Müdürü ve TÜSF Muş Temsilcisi Prof. Dr. Alper Karadağ, SKS Başkanı Şükrü Çobanoğlu´nun yer aldığı protokol tarafından takdim edildi.

Hedef daha büyük organizasyonlar

Organizasyonun kapanışında konuşan Prof. Dr. Karadağ, Muş´ta ilk kez düzenlenen festivale verilen desteğin memnuniyet verici olduğunu belirterek daha büyük organizasyonlara ev sahibi yapmaya aday olduklarını ifade etti. Karadağ, kayaklı koşu branşının spor branşları içerisinde özellikle kas kuvveti ile fiziksel ve zihinsel dayanıklılık açısından zorluk derecesi yüksek olan özel branşlardan biri olduğunun altını çizerek Muş´un kayaklı koşu branşı ile ilgili önemli bir potansiyelin olduğunu söyledi. Branşın gelişimi için gerekli planlamaları yaptıklarını, Muş ve diğer illerdeki paydaşlarla iş birliğinin artırılacağını belirten Karadağ, Muş´ta ilk kez gerçekleştirilen organizasyon ile ilgili olarak Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´a, üniversitemiz ev sahipliğinde yapılması talebini uygun gören TÜSF Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer´e ile Yönetim Kurulu Üyelerine ve Federasyon Genel Sekreteri Erdoğan Çelebi´ye üniversitemiz adına teşekkürlerini iletti.

Teşekkür ve tebrik

Festival hakkında konuşan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ise organizasyonun paydaşlarından Gençlik Spor il Müdürlüğüne, Kayak Federasyonu Başkanlığına, Federasyonların il temsilcilerine, hakemlere, basın mensuplarına ve organizasyonun güzel bir şekilde gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Prof. Dr. Polat, Muş Alparslan Üniversitesinin kayaklı koşu takımını çalıştıran Dr. Öğr. Üyesi M. Fatih Bilici ve sporcu öğrencileri de tebrik etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
Muş İl Müftülüğü´nün Mevlit Kandili dolayısıyla hazırlamış olduğu, ‘Peygamberimiz Ve Çocuk´ temalı canlı yayının konuğu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat oldu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, hükümet konağı önünde ki konuşmasında, vatan hainlerine ve dış mihraklara vermiş olduğu ayar, etkinliklere damga vurdu.
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
Muş´un tarihi mekanlarından olan Yıldızlı Han´da, düzenlenen ´Muşlu Geçmiş Zaman Fotoğraf ve Resim Sergisi´ ziyaretçilerin akınına uğradı.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
AK Parti Bulanık Gençlik Kolları Başkanlığı, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında stant açtı.
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla tarihi ilçe Malazgirt´te kutlamalar düzenlendi. Düzenlenen kutlamalarda Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, konuşma gerçekleştirdi.
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yılı münasebetiyle Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, milli mücadeleye kan ve can veren kahramanları andı.
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü ekinlikleri Hasköy´de törenlerle kutlanıldı.
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
Bulanık Hükümet Konağı önündeki tören alanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 97. Yıl dönümü, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet İlidi öncülüğünde coşkuyla kutlandı.
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı değerlendirmelerde bulundu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, Cumhuriyet Bayramını kutladı.
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
Muş İl Müftüsü Peygamberimiz Hz. Muhammed´in (SAV) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2020-2021 yılı Akademik Kurul Toplantısını online olarak gerçekleştirdi.
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
Muş´un Varto ilçesine bağlı Onpınar köyünde, evlerinden Eğitim Bilişim Ağı´na (EBA TV) bağlanma imkanı olmayanlar için taziyeevini sınıfa dönüştüren muhtar Ali Akdeniz, böylece öğrencilerin uzaktan eğitim günlerinde derslerinden geri kalmamalarını sağlıyor.
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
Malazgirt İlçe Kaymakamı Emre Yalçın, Mevlid Kandili Münasebetiyle açıklamalarda bulunarak vatandaşların kandilini kutladı.
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet İlidi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle açıklamalarda bulundu.
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
Orman Genel Müdürlüğü tarafından "Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi" kapsamında, Gelir Arttırıcı Ve Hayat Şartlarının İyileştirilmesine Yönelik Yatırımlar bünyesinde Muş´ta ki orman köylerindeki evlerin dış cephe izolasyonları yapılıyor.
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
Gece saatlerinde Muş Merkeze bağlı Sunay Mahallesinde beyaz eşya yetkilisinde gerçekleşen hırsızlık olayında, yaklaşık 6 bin lira maddi zarar ortaya çıktı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
Türkiye´nin şeker ihtiyacının bir bölümünün karşılandığı Muş´ta, tarlalardan sökülen pancarın fabrikada şekere dönüştürülmesiyle ekonomiye 450 milyon lira katkı sağlanması hedefleniyor
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş İl Gazetesi
25.06.2020
DOLAR
8.0567
EURO
9.6470
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Muhakkak ki kulak, göz, kalp, bunların her biri kendi fiillerinden mesul tutulacaklardır.

Hz. Muhammed
1920 Anzavur isyanı.