ÇOCUKLAR ÇANAKKALE´YE HAREKET ETTİ
Bir gurup dezavantajlı çocuk Doğa Kampına katılmak üzere Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Çanakkale´ye uğurlandı.
Tarih: 20.8.2019 07:03:14

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2018-2019 yılında uygulamaya koyduğu, Sosyo Ekonomik Destek (SED) yardımı alan ailelerin çocuklarına yönelik okul derslerine yardımcı olma, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerden yararlandırılması için Okul destek projesi (ODES) kapsamındaki çocuklar Çanakkale ilinde doğa kampına katılmak üzere yola çıktı. Bir çocuk için doğada olmanın, bir çadırda uyumak her zaman için bir mucizenin gerçekleşmesi olduğunu söyleyen Muş Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, Her şeyin dijital olduğu bir zamanda, doğada, kendisiyle arkadaş olabileceğini öğrenmesi, hayata dair büyük bir keşif olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Müdürlüğümüzce Sosyal Ekonomik Destek´le desteklenen dezavantajlı çocuklarımızı Çanakkale´de yapılacak Doğa Kampına katılmak üzere uğurladık. Bakanlığımızın 2018-2019 yılında uygulamaya koyduğu, kurumumuzdan Sosyo Ekonomik Destek (SED) yardımı alan ailelerimizin çocuklarına yönelik okul derslerine yardımcı olma, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerden yararlandırılması için Okul destek projesi (ODES) kapsamındaki çocuklarımız Çanakkale iline doğa kampı yapmaya gittiler. Bakanlığımızın çocuklarımızın yaz tatillerini değerlendirmeleri adına düzenlemiş olduğu kamplara bu yıl Müdürlüğümüzden SED yardımı alan çocuklarımızda katılım gösterdi. Yaz kamplarına katılım gösteren 5 çocuğumuz 11-16 Temmuz tarihlerinde Çeşme deniz kampına katılım gösterdi. 15 çocuğumuz ise 20-23 Ağustos Çanakkale doğa kampına gönderdik. Muş AÇSH İl Müdürlüğü olarak çocuklarımızın kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak her türlü sosyal, sportif ve kültürel faaliyetleri hassasiyetle yerine getirmeye ve çocuklarımızın sosyal ve kültürel gezilere katılımını sağlamaya çalışarak hayallerini gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”

“Çocuklarınızı Mutlaka Doğaya Çıkarın”

Çocukların mutlaka doğa ile baş başa kalması gerektiğini söyleyen Müdür Aksoy şunları aktardı: “Çocuklarınızı mutlaka doğaya çıkarın, onlarla bir çadırda geçireceğiniz bir gece, onlar için unutulmaz olacak unutmayın. Yaban Akademi, sizi bu maceraya mutlulukla davet eder ve en büyük keyfi almanız için elinden geleni yapar. Ancak bu deneyimi, kendi özelinizde yaşamak isterseniz de unutmamanız gereken noktalar bunlardır. Her kamp başka bir macera! Unutulmaz deneyimler ve yeni arkadaşlıklar bu macerada!  Kamplara katılan çocuklar, şehirdeyken odaklanamadıkları birçok şeyi yeniden keşfediyor.  Çünkü burada rutin yok, ödev yok, sadece kendi ilgi alanları var. Yeni arkadaşlarla tanışıyor ve benzer şeyleri aynı heyecanla merak ediyorlar. Belki de ilk kez kendi ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşfediyorlar. Elbette her çocuğun hayalleri var. Kamp deneyimi ise onlara farklı deneyimler sunuyor. Her yeni kamp macerası, yeni bir hayal demek. Çocuklarınız kendilerini keşfettikçe hayalleri değişecek, önlerinde yepyeni olasılıklar belirecek. Yüz yılı aşkın bir süredir dünyada milyonlarca aile kamp deneyiminin sunduğu pozitif ve destekleyici ortamdan faydalanıyor.  Çocuklar ve gençler, aileden ayrı yaşam becerilerini kampların güvenli ortamında, kendilerine role-model olacak liderleriyle beraber geliştiriyorlar.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÇOCUKLAR ÇANAKKALE HAREKET ETTİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
Muş İl Müftülüğü´nün Mevlit Kandili dolayısıyla hazırlamış olduğu, ‘Peygamberimiz Ve Çocuk´ temalı canlı yayının konuğu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat oldu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, hükümet konağı önünde ki konuşmasında, vatan hainlerine ve dış mihraklara vermiş olduğu ayar, etkinliklere damga vurdu.
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
Muş´un tarihi mekanlarından olan Yıldızlı Han´da, düzenlenen ´Muşlu Geçmiş Zaman Fotoğraf ve Resim Sergisi´ ziyaretçilerin akınına uğradı.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
AK Parti Bulanık Gençlik Kolları Başkanlığı, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında stant açtı.
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla tarihi ilçe Malazgirt´te kutlamalar düzenlendi. Düzenlenen kutlamalarda Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, konuşma gerçekleştirdi.
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yılı münasebetiyle Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, milli mücadeleye kan ve can veren kahramanları andı.
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü ekinlikleri Hasköy´de törenlerle kutlanıldı.
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
Bulanık Hükümet Konağı önündeki tören alanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 97. Yıl dönümü, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet İlidi öncülüğünde coşkuyla kutlandı.
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı değerlendirmelerde bulundu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, Cumhuriyet Bayramını kutladı.
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
Muş İl Müftüsü Peygamberimiz Hz. Muhammed´in (SAV) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2020-2021 yılı Akademik Kurul Toplantısını online olarak gerçekleştirdi.
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
Muş´un Varto ilçesine bağlı Onpınar köyünde, evlerinden Eğitim Bilişim Ağı´na (EBA TV) bağlanma imkanı olmayanlar için taziyeevini sınıfa dönüştüren muhtar Ali Akdeniz, böylece öğrencilerin uzaktan eğitim günlerinde derslerinden geri kalmamalarını sağlıyor.
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
Malazgirt İlçe Kaymakamı Emre Yalçın, Mevlid Kandili Münasebetiyle açıklamalarda bulunarak vatandaşların kandilini kutladı.
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet İlidi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle açıklamalarda bulundu.
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
Orman Genel Müdürlüğü tarafından "Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi" kapsamında, Gelir Arttırıcı Ve Hayat Şartlarının İyileştirilmesine Yönelik Yatırımlar bünyesinde Muş´ta ki orman köylerindeki evlerin dış cephe izolasyonları yapılıyor.
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
Gece saatlerinde Muş Merkeze bağlı Sunay Mahallesinde beyaz eşya yetkilisinde gerçekleşen hırsızlık olayında, yaklaşık 6 bin lira maddi zarar ortaya çıktı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
Türkiye´nin şeker ihtiyacının bir bölümünün karşılandığı Muş´ta, tarlalardan sökülen pancarın fabrikada şekere dönüştürülmesiyle ekonomiye 450 milyon lira katkı sağlanması hedefleniyor
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş İl Gazetesi
25.06.2020
DOLAR
7.4524
EURO
8.9768
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."

MEVLANA (R.A)
1713 Abdulgani Nablusi Hazretlerinin vefatı
1920 Yeşilay`ın kuruluşu
2006 Soğukların azalması