“DAKAF 2020” SONUÇLARI AÇIKLANIYOR
Cumhurbaşkanlığı makamının destekleriyle gerçekleştirilen DAKAF 2020 başvuru süreci tamamlanarak, yarışma sürecine geçildi.
Tarih: 5.3.2020 08:52:46

Muş Alparslan Üniversitesiyle Erzurum Atatürk Üniversitesinin paydaşlıklarını birlikte yaptığı DAKAF´20 başvuru süreci biterek, sunulan projelerin değerlendirme süreci başladı. Doğu Anadolu´da faaliyet gösteren 11 bölge üniversitesinin katılımının sağlandığı Kariyer Geliştirme fuarında, Muş Alparslan Üniversitesi akademisyen ve öğrencilerinin projeleri de yer alıyor.  Atatürk Üniversitesinin ev sahipliğinde 5 -6 Mart 2020 tarihlerinde Erzurum´da TÜYAP Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde açıklanacak sonuçlar için yüzlerce proje sahibi heyecanla bekliyor. Üniversite öğrencilerinin dışında da, farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalarında müracaat ederek, proje sunduğu fuarla, bölge genelinde ve ülke genelinde sektöründe avantajlı duruma geçmeyi hedefliyor.

DAKAF´20 katılımcılarının avantajları

Atatürk Üniversitesinin yanı sıra Ağrı İbrahim Çeçen, Erzurum Teknik, Muş Alparslan ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitelerinin öğrencilerinden oluşan on binlerce kişilik bir topluluğa görünür olma fırsatı yakalayacaktır. Doğrudan ve sosyal platformlardan ulaşabildikleri öğrenci ve mezunlarla nitelikli insan kaynağı ihtiyaçlarını giderebilecek ve kendilerini geniş bir kitleye tanıtma fırsatı bularak gelecekteki iş dünyası sahipleri arasında marka tanınırlıklarını artırabileceklerdir. DAKAF´20´ye aktif olarak katılacak 50 binin üzerinde öğrenciye seminerler, söyleşiler ve odak grup toplantıları gibi etkinliklerle ulaşma imkanı bulacaklardır. Hibe, fon ve çeşitli destekler sağlayan kamu kurum ve kuruluşlarıyla etkinlik alanında bire bir temas sağlayarak danışmanlık ve bilgi desteği alabileceklerdir. Kurumsallaşmış ulusal firmalarla yerel KOBİ´ler yüz yüze ve B2B görüşmelerle bir araya getirileceğinden ortaklıklar kurma fırsatı yakalayabilecektir.

Özgün projeye sahip herkesin katılabildiği bir yarışma

AR – GE ve Proje Pazarı; tüm öğrenciler, mezunlar, girişimci adayları, ölçek ve sektör ayırt edilmeksizin tüm işletme sahipleri ve çalışanları, kamu personeli ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile tüm üniversite/ araştırma kuruluşlarının personellerinin katılımına açıktır. AR – GE ve Proje Pazarına grup / öğrenci kulübü, topluluğu olarak katılım mümkün olup bu durumda bir katılımcının proje temsilcisi olarak belirlenmesi gerekmektedir.  AR – GE ve Proje Pazarına katılım ücretsizdir. Proje önerilerinde sayı sınırı yoktur. Katılımcılara etkinlik sonunda Katılım Belgesi verilecektir. Katılımcılar, etkinliğe başvurarak projenin kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan etmiş sayılır.

Belirlenen kriterleri sağlayan projeler kabul edildi

Projeler, başvuru koşullarına uygun olmaları ve sağlayacakları katma değer/fayda, içerdiği inovasyon, uygulanabilirlik ve özgünlük açısından Proje Değerlendirme Komitesi tarafından değerlendirilecektir. Tüm proje başvuru sahipleri 5-6 Mart 2020 tarihli Doğu Anadolu Bölgesel Kariyer Fuarı etkinliğinde kendilerine tahsis edilen alanda proje fikirlerini tavsiye edilen formatta (poster, görsel vb.) sunacaktır.28.02.2020 tarihi saat 23:59´a kadar sisteme kaydedilmeyen projeler değerlendirmeye alınmayacaktır. Proje Değerlendirme Komitesi Üyeleri DAKAF´20 Organizasyon Komitesi tarafından uzmanlık alanlarına göre belirlenecektir.

Ödüllendirme

AR-GE ve Proje Pazarı´na başvuran projeler üzerinde yapılan değerlendirme sonrasında dereceye giren projeler belirlenecek ve DAKAF´20 Fuar Organizasyonunda düzenlenecek törenle ilan edilecektir. Başvuran projeler arasından; Birinciye 5.000TL,  İkinciye 3.000TL, Üçüncüye 2.000TL ödül ön kuluçka desteği ve çeşitli hediyeler verilerek proje sahiplerine talepleri doğrultusunda danışmanlık desteği de verilecektir.

Değerlendirme Kriterleri

Projenin somut çıktıları ve amacı net bir şekilde açıklanmış mıdır? Proje fikri yenilik içermekte midir? Proje çıktısının, ticarileşme ve endüstriyel uygulamaya dönüşme potansiyeli var mıdır? Proje çıktısının pazar potansiyeli var mıdır? Proje çıktısı için patent/faydalı model başvurusu yapılmış mıdır/yapılabilir mi? Proje ile teknolojik dışa bağımlılık azaltılacak ve ekonomiye katkı sağlanabilecek midir? Proje çıktısının sosyal ve/veya çevresel fayda sunabilme potansiyeli var mıdır? Proje fikrinin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin uygulanmasına katkısı var mıdır? Gibi kriterlere bakılacaktır.

Fikri Ve Sınai Haklar

Proje katılımcıları sadece fikri ve sınai mülkiyet hakları kendisine ait olan projelerle katılım sağlayabilir. Eğer katılımcı fikri ve sınai mülkiyet hakları başkasına ait olan proje içeriğini, söz konusu hak sahiplerinin izni olmaksızın kullanır ise, üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarını ihlal eden katılımcılar, bu ihlallerden ve bu ihlallerden doğan her türlü zarardan üçüncü şahıslara karşı bizzat sorumludurlar.

Projelerin fikri ve mülkiyet haklarını korumak için gerekli önlemleri almak proje katılımcılarının sorumluluğunda olup, Atatürk Üniversitesi, KUDAKA Proje Değerlendirme Komitesinin herhangi bir sorumluluk veya yükümlülüğü bulunmamaktadır. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: DAKAF 2020 SONUÇLARI AÇIKLANIYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
Muş İl Müftülüğü´nün Mevlit Kandili dolayısıyla hazırlamış olduğu, ‘Peygamberimiz Ve Çocuk´ temalı canlı yayının konuğu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat oldu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, hükümet konağı önünde ki konuşmasında, vatan hainlerine ve dış mihraklara vermiş olduğu ayar, etkinliklere damga vurdu.
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
Muş´un tarihi mekanlarından olan Yıldızlı Han´da, düzenlenen ´Muşlu Geçmiş Zaman Fotoğraf ve Resim Sergisi´ ziyaretçilerin akınına uğradı.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
AK Parti Bulanık Gençlik Kolları Başkanlığı, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında stant açtı.
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla tarihi ilçe Malazgirt´te kutlamalar düzenlendi. Düzenlenen kutlamalarda Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, konuşma gerçekleştirdi.
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yılı münasebetiyle Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, milli mücadeleye kan ve can veren kahramanları andı.
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü ekinlikleri Hasköy´de törenlerle kutlanıldı.
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
Bulanık Hükümet Konağı önündeki tören alanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 97. Yıl dönümü, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet İlidi öncülüğünde coşkuyla kutlandı.
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı değerlendirmelerde bulundu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, Cumhuriyet Bayramını kutladı.
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
Muş İl Müftüsü Peygamberimiz Hz. Muhammed´in (SAV) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2020-2021 yılı Akademik Kurul Toplantısını online olarak gerçekleştirdi.
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
Muş´un Varto ilçesine bağlı Onpınar köyünde, evlerinden Eğitim Bilişim Ağı´na (EBA TV) bağlanma imkanı olmayanlar için taziyeevini sınıfa dönüştüren muhtar Ali Akdeniz, böylece öğrencilerin uzaktan eğitim günlerinde derslerinden geri kalmamalarını sağlıyor.
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
Malazgirt İlçe Kaymakamı Emre Yalçın, Mevlid Kandili Münasebetiyle açıklamalarda bulunarak vatandaşların kandilini kutladı.
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet İlidi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle açıklamalarda bulundu.
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
Orman Genel Müdürlüğü tarafından "Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi" kapsamında, Gelir Arttırıcı Ve Hayat Şartlarının İyileştirilmesine Yönelik Yatırımlar bünyesinde Muş´ta ki orman köylerindeki evlerin dış cephe izolasyonları yapılıyor.
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
Gece saatlerinde Muş Merkeze bağlı Sunay Mahallesinde beyaz eşya yetkilisinde gerçekleşen hırsızlık olayında, yaklaşık 6 bin lira maddi zarar ortaya çıktı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
Türkiye´nin şeker ihtiyacının bir bölümünün karşılandığı Muş´ta, tarlalardan sökülen pancarın fabrikada şekere dönüştürülmesiyle ekonomiye 450 milyon lira katkı sağlanması hedefleniyor
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş İl Gazetesi
25.06.2020
DOLAR
8.0567
EURO
9.6470
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Denizin dibinde incilerle taşlar karışık olarak bulunurlar, övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunurlar

Mevlana
1920 Anzavur isyanı.