“HEPİNİZİ ANLINIZDAN ÖPÜYORUM”
Türk Polis Teşkilatı´nın kuruluşunun 174´üncü yıldönümü nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Polisevi´nde düzenlenen programa katılan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, “Çok önemli bir iş yapıyorsunuz, hepinizi anlınızdan öpüyorum” dedi.
Tarih: 12.4.2019 06:57:24

İl Emniyet Müdürlüğü tarafınca Türk Polis Teşkilatı´nın kuruluşunun 174´üncü yıldönümü kapsamında Polisevi´nde düzenlenen programda, emniyet personelleriyle bir araya gelen Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Vali Gündüzöz ve emniyet teşkilatının yanı sıra programa; Garnizon Komutanı Albay Atilla Terzioğlu, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, İl Jandarma Komutanı Albay Bülent Baykal, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, vali yardımcıları ve şehit yakınları ile gaziler katıldı. İlk olarak saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan program da bir konuşma yapan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Vatan için fedai can eylemiş tüm polis teşkilatı mensuplarını şükranla ve rahmetle andı. Gündüzöz burada yaptığı konuşmasında şunları aktardı: “Çok önemli bir iş yapıyorsunuz, hepinizi anlınızdan öpüyorum. Ailenizle birlikte bu işi yapıyorsunuz. Çünkü bazı meslekler, bireysel olarak sadece ifa edilebilecek meslekler değildir. Bir hayat tarzı oluyor, dolayısıyla tüm aile fertleri aslında o mesleğin içerisinde yaşıyorlar. Polisin çocuğu, eşi aslında bir polis çocuğu ve eşi olarak yaşıyor. Buna adapte oluyor, hayat tarzı ona göre değişiyor. Onun için ailecek yapılan bu işten dolayı da aslında 174´üncü yıldönümünü sadece mensuplarımız açısından değil, mensuplarımızın aileleri açısından da tebrik etmek gerekir. Onlara da şükranlarımızı arz etmek gerekir. Tabi emniyet teşkilatımızın içerisinde görev alan polisler yanında, yeniden kuvvetlendirmeye çalıştığımız ve sayısını arttırdığımız bekçi kardeşlerimiz var. Yine çeşitli teknik personelimiz var, genel idareden personelimiz var, sivil personelimiz var. Tüm personellerimizin bu güzel gününü kutluyorum. Vatan için fedai can eylemiş kıymetli mensuplarımızı da burada şükranla ve rahmetle anıyorum. Yine emekli olmuştur ama bir müddet sonra hak vaki olmuştur, ya da mesleği sırasında normal yollarda da vefat etmiştir. Buradan rahmetle anıyorum. Gazilerimiz ve hastalarımıza da Allah´tan şifalar diliyorum. İnşallah her günümüz daha mutlu olur, birlik ve dirliğimiz, devletimizin birlik ve dirliği için polis teşkilatımız da daha güçlü olur. Bu kapsamda; vatan toprağının her bir köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için fedakarca görev alan tüm polislerimizin bu özel günü kutlu olsun” dedi.

“Polis Hep Var Olmaya Devam Edecektir”

Devletlerin ve insanların var olduğu sürece, emniyetin, asayişin kamu güvenliğini sağlaması noktasında polis´in hep var olacağını belirten İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ise, “Türk Polis Teşkilatımız 10 Nisan 1845 yılında kurulmuştur. Şunu biliyoruz ki; devletler var olduğu sürece, insanlar var olduğu sürece, emniyetin, asayişin kamu güvenliğini sağlaması noktasında polis hep var olmaya devam edecektir. Milletimizin bağımsızlığı, vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda şehitlerimizi anarak, onları minnetle yâd ederek, gazilerimizi de şükranla anarak sözlerime başlamak istiyorum. Hepsinin ruhları şad olsun” şeklinde konuştu.  

“Sabır, Cesaret ve Fedakârlık Gerektiren Bir Meslektir”

Sabır, cesaret ve fedakârlık gerektiren bir meslek olduğunu ifade eden Müdür Arıbaş, şunları aktardı: “Polislik mesleği 7/24 esasına dayalı, çok sabır, cesaret ve fedakârlık gerektiren bir meslektir. Dolayısıyla bu mesleği ifade ederken, her zaman kendi önceliğiniz ikinci planda, asayişin güvenliği, kamu düzeninin sağlanması noktasındaki işlerimiz de hep birinci derece önceliğimiz olmuştur. Polisi anlatmak, polisliği tarif etmek, izah etmek belki biraz zor, geniş bir kavram ama bunu kısaca şöyle arz etmek istiyorum; bizim teşkilatımızda bir polis yıldızımız var, altında da hem doğuyu, hem batıyı temsil eden bir çift başlı kartal amblemimiz var. Oraya baktığımız da teşkilatımız 8 köşeli yıldız, içiyle beraber 62 tane ahlaki değeri, etik değerleri ifade eden bu özellikleri barındıran bir amblemdir. Orada polisin cesaretinden, bayrak sevgisinden, millet sevgisinden, vatan sevgisinden, cesaretinden birçok özelliğini ifade eder. Aslında biz sabah kalkıp, gece istirahata çekilinceye kadar görevimizi yaparken, bu polis yıldızı içerisindeki özelliklerin hepsini ifa etmeye çalışıyoruz. Bu yıldız içerisinde tanımlanan özellikleri tam olarak okuduğumuz da, ya da idrak ettiğimiz de polisliğin ne demek olduğu daha açık ve seçik bir şekilde ifade ediliyor. İçinde bulunduğumuz dönem, coğrafyamızın şartları, yaşadığımız süreç, polislik mesleğinin çok daha fazla profesyonel, fedakar daha özverili bir şekilde devam ettirilmesini gerektiriyor” ifadelerini kullandı.

“7-24 Görevini Yapmaya İfa Edecektir”

Müdür Arıbaş, konuşmasının sonunda şunları aktardı: “Ülkemizin kamu güvenliğinin sağlanması, terörle mücadele ve asayiş hizmetlerinin yerine getirilmesi noktasında, polis teşkilatı her zaman olduğu gibi kararlılığını, cesur duruşunu, devletin yasa dışı gruplara karşı otoritesini tesis etmesi noktasında gözünü sakınmadan 7-24 görevini yapmaya ifa edecektir. Bunu yaparken de yasalara uygun hareket eden polisimiz, vatandaşlarla ilişkilerinde de bir ağabey, abla, anne, baba, teyze, hala en yakını nasıl davranıyorsa, o şiar ve şuurla görevini yapmaya devam edecektir. Teşkilatımızın 174´üncü yıldönümünün tekrar vatanımıza, milletimize ve teşkilatımıza hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. Yapılan konuşmalar sonrasında program, yemek ikramı ile devam etti. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HEPİNİZİ ANLINIZDAN ÖPÜYORUM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖĞRENCİ SERVİSİ ŞOFÖRLERİ, ZOR DURUMDA!
ÖĞRENCİ SERVİSİ ŞOFÖRLERİ, ZOR DURUMDA!
Covid19 salgını, ilimizde yüzlerce insanı işsiz bırakarak, çoluk çocuklarına ekmek götüremeyecek hale getirdi.
SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI!
SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI!
Muş´un Bulanık Belediyesi ekipleri, korona virüs nedeniyle aç kalan sokak hayvanlarına yem desteğinde bulundu.
ÜZEL EKMEK FIRININDAN, EKMEKLER BİLABEDEL!
ÜZEL EKMEK FIRININDAN, EKMEKLER BİLABEDEL!
İçinde bulunduğumuz Covid19 salgın süreci, ülkemizdeki ve ilimizdeki vatandaşların daha da fazla kenetlenmesini sağladı.
TAŞKIRAN “HUZUR VE GÜVENİN YILMAZ SAVUNUCULARI, 175 YAŞINDA”!
TAŞKIRAN “HUZUR VE GÜVENİN YILMAZ SAVUNUCULARI, 175 YAŞINDA”!
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. Yıldönümü, etkinlik bazında önceki yıllara nazaran daha sessiz bir şekilde kutlanıyor.
PANDEMİ SÜRECİ, GENÇ NESİLLER İÇİN ADIM ATMAYI GEREKTİRİYOR
PANDEMİ SÜRECİ, GENÇ NESİLLER İÇİN ADIM ATMAYI GEREKTİRİYOR
Covid19 salgın pandemisi sürecinde, dünya ülkelerinin yeni düzen´e evirilmeye başladığı şu günlerde, 3. Dünya ülkesi olmamak için yeni adımların atılması zorunlu hale geldi.
ÖĞRETMEN ADAYI ÖĞRENCİLERE MÜJDE!
ÖĞRETMEN ADAYI ÖĞRENCİLERE MÜJDE!
Öğrencilerin uygulama çalışmalarındaki eksiklikleri "Ders, Ödev Ve Dosya Hazırlığı" ile telafi edilebilecek
MUŞ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA
MUŞ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA
Covid19 salgın pandemesi sürecinde, öğrencilerin eğitim ve öğretim süreci uzaktan eğitim yöntemiyle devam etmektedir.
JANDARMANIN KARANTİNA NÖBETİ SÜRÜYOR
JANDARMANIN KARANTİNA NÖBETİ SÜRÜYOR
Muş İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, karantinaya alınan 5 köy ve 1 beldeye giriş çıkışların yaşanmaması için nöbetini sürdürüyor.
HEDEF, 100 BİN MASKE!
HEDEF, 100 BİN MASKE!
Bulanık ilçesindeki kadınlar, Covid19 salgın pandemisiyle mücadele kapsamında, destek amaçlı maske üretimine başladı.
BELEDİYE EKİPLERİ, ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
BELEDİYE EKİPLERİ, ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
Muş Belediyesi ilkbaharın gelmesi ile kentin her bölgesinde başlattığı çalışmaları aralıksız sürdürüyor.
OTİZM ENGEL DEĞİL, FARKLILIKTIR!
OTİZM ENGEL DEĞİL, FARKLILIKTIR!
Otizm Farkındalık Günü olarak kabul edilen 2 Nisan, Dünya genelinde yaşanan koronavirüs pandemisi, ülkemizde ve ilimizde otizm´li bireyler için düzenlenecek faaliyetleri etkiledi.
MU-DEV´DEN, DEV HİZMET!
MU-DEV´DEN, DEV HİZMET!
Mu-Dev Hipermarket ara gelsin uygulaması ile ilimiz şehir merkezinin tüm noktalarına ücretsiz teslimat hizmetine başladı.
SAĞLIKÇILARIN SİPER MASKELERİ GENÇLİK LİDERLERİNDEN
SAĞLIKÇILARIN SİPER MASKELERİ GENÇLİK LİDERLERİNDEN
Muş Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı gençlik merkezinde görevli gençlik liderleri, korona virüse karşı mücadele kapsamında çalışan sağlıkçılar için günde 500 adet yüz koruyucu siperlik üretimi yapıyor.
POLİS EŞ VE ÇOCUKLARINDAN, ANLAMLI KLİP
POLİS EŞ VE ÇOCUKLARINDAN, ANLAMLI KLİP
Muş Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışan polislerin eşleri ve çocukları, polis ve vatandaşlara moral vermek amacıyla bir klip hazırladı.
PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ ERTELENDİ!
PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ ERTELENDİ!
Dünya genelinde 10 binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan Covi19 salgını ülkemizde ve ilimizde tarihleri belirtilmiş etkinliklerin ve sınavların tarihlerinin değişmesine neden oldu.
O PARA, DAĞITILMAYA BAŞLANDI!
O PARA, DAĞITILMAYA BAŞLANDI!
Covid19 pandemi sürecinde, ülkemizdeki vatandaşların mağdur olmamaları için yürürlüğe sokulan ekonomi paketi kapsamındaki yardımlar, ilimiz de dağıtılmaya başlandı.
MUŞ´LU GENÇ, ANTALYA´DA ÖLDÜRÜLDÜ!
MUŞ´LU GENÇ, ANTALYA´DA ÖLDÜRÜLDÜ!
Antalya´da çıkan tartışmada bıçaklanan 24 yaşındaki Muş´lu genç hayatını kaybetti.
MUŞ POLİSİNDEN SOSYAL MESAFEYE İŞARETLİ ÖNLEM
MUŞ POLİSİNDEN SOSYAL MESAFEYE İŞARETLİ ÖNLEM
Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymaları amacıyla yerlere sprey boyayla işaretleme yaptı.
MUAYENELER ERTELENDİ!
MUAYENELER ERTELENDİ!
Dünya genelinde yaşanan pandemi nedeniyle, ülkemizde de vatandaşların mağdur olmaması adına tedbirler alınmaya devam ediyor.
MŞÜ´DEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SİPERLİK DESTEĞİ
MŞÜ´DEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SİPERLİK DESTEĞİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ), korona virüsü salgınıyla mücadelede görev alan sağlık çalışanlarının kullandığı siperliklerin üretimine başladı.
ESMUŞDER´DEN ´KORUYUCU TULUM´ KAMPANYASI
ESMUŞDER´DEN ´KORUYUCU TULUM´ KAMPANYASI
Eskişehir Muş Kültür ve Dayanışma Derneği, sağlık çalışanları için "Koruyucu Tulum” kampanyası başlattı.
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI 49 UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI 49 UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
TC.  MUŞ VALİLİĞİ
TC. MUŞ VALİLİĞİ
MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ 2019/400 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ 2019/11046 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI SAĞLIK BAKANLIĞI MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ Muş İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlıklı Yaşam Merkezi Yemek Hizmetleri Alımı hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin
İHALE İLANI
İHALE İLANI
DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 17. VAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI ADALET BAKANLIĞI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
İHALE İLANI
İHALE İLANI
ADALET BAKANLIĞI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
İHALE İLANI  MUŞ ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI MUŞ ÖZEL İDARESİ
7 Kalem Spor Malzemesi Alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
İHALE İLANI  MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI BİRİMLERDE KULLANILMAK ÜZERE 265 TON LİNYİT KÖMÜRÜ VE 10 TON MEŞE ODUN ALIMI alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19´uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almak
DÜZELTME İLANI
DÜZELTME İLANI
Muş İl Emniyet Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmakta olan tüm motorlu araçların Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçelerinin Yenilenmesi Hizmeti Alımı İşinin 25.11.2019 tarihinde ihale edileceği ilan edilmiştir. Ancak Kanunun
İHALE İLANI  EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ  MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Muş İl Emniyet Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmakta olan tüm motorlu araçların Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçelerinin Yenilenmesi Hizmeti Alımı İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre aç
İHALE İLANI
İHALE İLANI
JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI MUŞ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI 14. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı 3üncü Etap Projesi Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektron
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5.İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
Muş İl Gazetesi
26.03.2020
DOLAR
6.7382
EURO
7.3235
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun

Hz. Muhammed
1712 ?air Nabi`nin vefat?.
1845 Emniyet te?kilat?`n?n kurulu?u.
1920 Kurtuluş savaşının önde gelen simaları hakkında ölüm cezasının bulunduğu fetvanın yayını.
2006 F?rt?na