MİNİK BEDENLER, KIYASIYA MÜCADELE EDİYOR!
Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Muş Şehir Stadyumunda, Türkiye Okul Sporları Federasyonunun faaliyet programında yer alan ve Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından planlanan okullar arası futbol turnuvaları devam ediyor.
Tarih: 6.3.2020 10:01:28

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaöğretim okullar arası futbol turnuvaları, hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyretmesine rağmen tüm hızıyla devam ediyor. Minik öğrenciler soğuk havaya rağmen, takımlarının başarılı olması için ellerinden geleni yapıyorlar.  Muş Şehir Stadyumunda devam eden karşılamalarda, 7 takım kıyasıya mücadele ediyor. Kırköy Yibo ortaokulu ile karşı karşıya gelen Mevlana İmam Hatip Ortaokulu, karşılaşmayı 4-0 kazanarak guruplara kalmayı başardı.

Spor, hem ahlaki yönden hem de akli yönden önemli

Futbol müsabakalarını yakından takip eden Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Muş Şube Başkanı Kemal Türkan, “Geleceğimiz olan genç nesillerimizi, bu tür sportif alanlarda olduğu gibi tüm noktalarda desteklemeli ve onlara kol kanat germeliyiz. Sporun içinde olan bir çocuk hem ahlaki yönden hem de akli yönden kısa sürede gelişimini tamamlayacaktır. Bizlerde ASKF olarak ilimizde çocuklarımızın daha bilinçli bireyler haline gelmesi hususunda üzerimize düşeni yapma gayret ve arzusu içindeyiz” dedi.

“Çoğu başarılı sporcunun çıkış noktası muhakkak ki okullardır

Yetenekli sporcuların keşfedilmesi ve onların erken dönemde sportif faaliyetlere kanalize edilmesi bakımından Beden Eğitimi öğretmenlerine çok iş düştüğünü belirten Türkan, Beden Eğitimi öğretmenleri ile koordineli hareket ettiklerini vurguladı. Türkan açıklamalarının devamında “Bugün üst ve önemli lig ve statülerde spor hayatını sürdüren çok sayıda başarılı sporcunun çıkış noktası muhakkak ki okullardır. Bizlerde Muş´ta amatör spor faaliyetlerinin geliştirilmesi ve yaygın hale kavuşturulması için çalışmalarımızı tüm detayları ile sürdürmekteyiz” dedi.

“Ebeveynlerinde çocuklarını takip etmelerini ve desteklemelerini istiyoruz”

Açıklamalarına devam eden ASKF Muş şube başkanı Kemal Türkan “Havaların eksi derecelerde seyir etmesine rağmen bugün sahada olan çocuklarımızı ve onları yalnız bırakmayarak saha kenarında onları takip eden öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Bu minvalde hareket eden eğitimcilere ihtiyaç duyduğumuz gibi, bizlerde zaman mefhumunu gözetmeksizin sahadaki çocuklarımızın, yanlarındayız. Ebeveynlerinde çocuklarını takip etmelerini ve desteklemelerini istiyoruz. Bu tür aktiviteler çocukların gelişimi ve başarı seviyesini yükseltebilmek adına önemli bir etken. Bu bilinçte olunmasında fayda var. Ailelerimize bu yönde çağrı yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Görevin ve buna bağlı olarak sorumluluklarımızın farkındayız

Ortaokullar arası futbol müsabakalarına katılım gösteren öğretmen ve öğrencilere başarı dileklerini iletmesinin ardından, ailelere de çocuklarına destek çağrısında bulunan Türkan, Muş´ta kendi faaliyet alanları olan amatör spor branşlarına da değindi. Türkan “Biz amatör spor kulüpleri federasyonu olarak yıllardır her zaman üzerimize düşenin fazlasını gece gündüz demeden yerine getirdik. Merkez faaliyetlerimizle birlikte ilçe, belde, ve köylerimizde de çalışmalarda bulunmaya devam ediyoruz. Amatör branşların bir çok alanda etkin yapıda olması için kendim ve yönetim kurulu üyelerim aralıksız uğraş halindeyiz. Evimizden, ailemizden, işimizden, her şeyimizden feragat ederek üstlenmiş olduğumuz bu görevin ve buna bağlı olarak sorumluluklarımızın farkında olan düşünce yapımızla Muş gelişecekse çekirdekten oluşan yapılanmalar ve kazanımlarla gelişsin istiyoruz. Alt yapısı olmayan sporcuların zamanla kısır hale geldiğini, yaptığı spordan bıkkın vaziyete geldiğini biliyoruz. Bize hobi sporcu değil hedefleri olan sporcular lazım ve bizlerde istediğimi hayata geçirmek için sınır tanımadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizlere her türlü kolaylık ve katkıyı sunan Muş Valiliğimize ve İl Özel İdaremize teşekkür ediyoruz. Sporcularımızın ihtiyaç duyduğu spor malzemelerinin teminini sağlamakta her zaman bize katkı sunan destek olan yetkili mercilerimizin de geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişmesinde önemli bir yer tutmaktadırlar..Sizlerin aracılığıyla ilgili makamlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Bizlerde ifade ettiğim özelliklerde yönetim olarak çalışmalarımızı dün olduğu gibi bundan sonraki süreçlerde de sürdüreceğiz.”şeklinde konuştu. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
Muş İl Müftülüğü´nün Mevlit Kandili dolayısıyla hazırlamış olduğu, ‘Peygamberimiz Ve Çocuk´ temalı canlı yayının konuğu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat oldu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, hükümet konağı önünde ki konuşmasında, vatan hainlerine ve dış mihraklara vermiş olduğu ayar, etkinliklere damga vurdu.
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
Muş´un tarihi mekanlarından olan Yıldızlı Han´da, düzenlenen ´Muşlu Geçmiş Zaman Fotoğraf ve Resim Sergisi´ ziyaretçilerin akınına uğradı.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
AK Parti Bulanık Gençlik Kolları Başkanlığı, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında stant açtı.
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla tarihi ilçe Malazgirt´te kutlamalar düzenlendi. Düzenlenen kutlamalarda Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, konuşma gerçekleştirdi.
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yılı münasebetiyle Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, milli mücadeleye kan ve can veren kahramanları andı.
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü ekinlikleri Hasköy´de törenlerle kutlanıldı.
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
Bulanık Hükümet Konağı önündeki tören alanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 97. Yıl dönümü, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet İlidi öncülüğünde coşkuyla kutlandı.
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı değerlendirmelerde bulundu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, Cumhuriyet Bayramını kutladı.
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
Muş İl Müftüsü Peygamberimiz Hz. Muhammed´in (SAV) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2020-2021 yılı Akademik Kurul Toplantısını online olarak gerçekleştirdi.
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
Muş´un Varto ilçesine bağlı Onpınar köyünde, evlerinden Eğitim Bilişim Ağı´na (EBA TV) bağlanma imkanı olmayanlar için taziyeevini sınıfa dönüştüren muhtar Ali Akdeniz, böylece öğrencilerin uzaktan eğitim günlerinde derslerinden geri kalmamalarını sağlıyor.
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
Malazgirt İlçe Kaymakamı Emre Yalçın, Mevlid Kandili Münasebetiyle açıklamalarda bulunarak vatandaşların kandilini kutladı.
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet İlidi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle açıklamalarda bulundu.
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
Orman Genel Müdürlüğü tarafından "Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi" kapsamında, Gelir Arttırıcı Ve Hayat Şartlarının İyileştirilmesine Yönelik Yatırımlar bünyesinde Muş´ta ki orman köylerindeki evlerin dış cephe izolasyonları yapılıyor.
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
Gece saatlerinde Muş Merkeze bağlı Sunay Mahallesinde beyaz eşya yetkilisinde gerçekleşen hırsızlık olayında, yaklaşık 6 bin lira maddi zarar ortaya çıktı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
Türkiye´nin şeker ihtiyacının bir bölümünün karşılandığı Muş´ta, tarlalardan sökülen pancarın fabrikada şekere dönüştürülmesiyle ekonomiye 450 milyon lira katkı sağlanması hedefleniyor
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş İl Gazetesi
25.06.2020
DOLAR
8.0567
EURO
9.6470
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sabrı olmayanlar ne kadar fakirdirler.

Shakespeare
1920 Anzavur isyanı.