MŞÜ´DE MUAFİYET SINAVLARI
Muş Alparslan Üniversitesi´nin bazı bölümlerinde okutulan derslerle ilgili muafiyet sınav duyurusu yayınlandı.
Tarih: 24.9.2020 08:59:28

2020-2021 Eğitim-öğretim yılının başlamasıyla, Muş Alparslan Üniversitesi,  ilgili bölümlere kayıt yaptıran öğrencileri için zorunlu olan muafiyet sınavı hakkında duyuru yayınladı. Muş Alparslan Üniversitesinin resmi internet adresinden yayınlanan duyuruda “İngilizce Öğretmenliği zorunlu hazırlık sınıfı muafiyet sınav duyurusunda; Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngilizce Öğretmenliği programına kaydolan öğrencilerin Zorunlu Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavı´na girmeleri gerekmektedir. Sınavla ilgili bilgiler aşağıda verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

İngilizce Öğretmenliği Zorunlu Muafiyet Sınavı

Muş Alparslan Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngilizce Öğretmenliği programında okuyan öğrenciler için İngilizce muafiyet sınavı 2 oturum halinde gerçekleştirilecek 1´nci oturum 6 Ekim Salı günü saat 10.00´da yapılacaktır. 2´nci oturum ise yine 6 Ekim 2020 Salı günü saat 13.30´da gerçekleştirilecektir. 1´nci oturumda öğrencilere sorulacak sorular, test, dinleme, yazma gibi konulardan oluşacak, 2´nci oturumda ise konuşma ölçülecek. Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesinde yapılacak olan İngilizce Zorunlu Muafiyet sınav sonuçları 8 Ekim 2020 tarihinde açıklanacaktır. Muş Alparslan Üniversitesi resmi internet adresinden, İngilizce zorunlu muafiyet sınav formatı ve diğer konularla ilgili yapılan duyuruda “Muafiyet sınavı dört bölümden oluşmaktadır: Test (%40): Okuma becerisi ile dilbilgisi ve sözcük bilgisini ölçmekte ve çoktan seçmeli 45 sorudan oluşmaktadır. Cevaplama süresi 60 dakikadır. Dinleme (%20): Öğrencilerden dinleyecekleri metinlerle ilgili boşluk doldurma/eşleştirme türünde 30 soruyu cevaplamaları istenir. Yazma (%20): Öğrencilerden verilen bir konuda en az 400-450 sözcükten oluşan bir metin yazmaları istenir. Sınav süresi 40 dakikadır. Konuşma (%20): Öğrencilerden rastgele seçilen bir konuda 5-10 dk. konuşması ve sorulan sorulara cevap vermesi istenir. Öğrenciler sınav salonu kapısında asılı bulunan listedeki sıraya göre sınava alınırlar. Öğrencilerin zorunlu hazırlık sınıfından muaf olabilmesi için 60 ve üzeri puan alması gerekmektedir” ibareleri kullanıldı.

İslami İlimler Fakültesi Zorunlu Muafiyet Sınavı

Muş Alparslan Üniversitesi, İslami İlimler Fakültesi Zorunlu Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınav duyurusunda ise “Muş Alparslan Üniversitesi, İslami İlimler Fakültesi programına kaydolan öğrencilerin Arapça Zorunlu Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavı´na girmeleri gerekmektedir” açıklamalarına yer verildi.

Muş Alparslan Üniversitesi, İslami İlimler Fakültesi Zorunlu Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavı 8 Ekim 2020 tarihinde saat 13.00´da yapılacaktır. Zorunlu Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavı Muş Alparslan Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi dersliklerinde yapılacak olup, sınav sonuçları 9 Ekim 2020 tarihinde açıklanacaktır. İslami İlimler Fakültesi Zorunlu Hazırlık Sınıfı Muafiyet sınavının formatı hakkında yapılan açıklamalarda “Arapça muafiyet sınavımız test formatında olup dört dersten oluşmaktadır: Cümle Bilgisi (Nahiv), Kelime Bilgisi (Sarf), Dilbilgisi Uygulamaları (İrab), Okuma-Anlama (Kıraa). Öğrencilerin zorunlu hazırlık sınıfından muaf olabilmesi için 60 ve üzeri puan alması gerekmektedir” ibareleri kullanıldı. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MUAFİYET SINAVLARI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
Muş İl Müftülüğü´nün Mevlit Kandili dolayısıyla hazırlamış olduğu, ‘Peygamberimiz Ve Çocuk´ temalı canlı yayının konuğu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat oldu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, hükümet konağı önünde ki konuşmasında, vatan hainlerine ve dış mihraklara vermiş olduğu ayar, etkinliklere damga vurdu.
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
Muş´un tarihi mekanlarından olan Yıldızlı Han´da, düzenlenen ´Muşlu Geçmiş Zaman Fotoğraf ve Resim Sergisi´ ziyaretçilerin akınına uğradı.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
AK Parti Bulanık Gençlik Kolları Başkanlığı, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında stant açtı.
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla tarihi ilçe Malazgirt´te kutlamalar düzenlendi. Düzenlenen kutlamalarda Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, konuşma gerçekleştirdi.
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yılı münasebetiyle Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, milli mücadeleye kan ve can veren kahramanları andı.
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü ekinlikleri Hasköy´de törenlerle kutlanıldı.
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
Bulanık Hükümet Konağı önündeki tören alanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 97. Yıl dönümü, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet İlidi öncülüğünde coşkuyla kutlandı.
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı değerlendirmelerde bulundu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, Cumhuriyet Bayramını kutladı.
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
Muş İl Müftüsü Peygamberimiz Hz. Muhammed´in (SAV) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2020-2021 yılı Akademik Kurul Toplantısını online olarak gerçekleştirdi.
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
Muş´un Varto ilçesine bağlı Onpınar köyünde, evlerinden Eğitim Bilişim Ağı´na (EBA TV) bağlanma imkanı olmayanlar için taziyeevini sınıfa dönüştüren muhtar Ali Akdeniz, böylece öğrencilerin uzaktan eğitim günlerinde derslerinden geri kalmamalarını sağlıyor.
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
Malazgirt İlçe Kaymakamı Emre Yalçın, Mevlid Kandili Münasebetiyle açıklamalarda bulunarak vatandaşların kandilini kutladı.
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet İlidi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle açıklamalarda bulundu.
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
Orman Genel Müdürlüğü tarafından "Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi" kapsamında, Gelir Arttırıcı Ve Hayat Şartlarının İyileştirilmesine Yönelik Yatırımlar bünyesinde Muş´ta ki orman köylerindeki evlerin dış cephe izolasyonları yapılıyor.
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
Gece saatlerinde Muş Merkeze bağlı Sunay Mahallesinde beyaz eşya yetkilisinde gerçekleşen hırsızlık olayında, yaklaşık 6 bin lira maddi zarar ortaya çıktı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
Türkiye´nin şeker ihtiyacının bir bölümünün karşılandığı Muş´ta, tarlalardan sökülen pancarın fabrikada şekere dönüştürülmesiyle ekonomiye 450 milyon lira katkı sağlanması hedefleniyor
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş İl Gazetesi
25.06.2020
DOLAR
9.4813
EURO
10.9980
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adem suretinde olan herkes adem değildir?

Hacı Bektaşı Veli
1938 Ankara Radyosu Yayına başladı