MYK ÜYESİNDEN, KONGRE SONRASINDA AÇIKLAMALAR
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli´nin “İstiklâl İçin Birlik, İstikbâl İçin Dirlik, Kazanan Türkiye Olacak” mottosuyla başlatmış olduğu 13. Olağan Büyük Kurultayının Muş ayağında, Genel Merkezden katılım gösteren Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Necmi Yıldırım kongre sonrasında, parti üyeleriyle bir araya geldi.
Tarih: 24.9.2020 08:01:30

Düzenlenen kongrede Milliyetçi Hareket Partisi Muş Merkez ilçe Başkanlığı seçimlerinin yapılması ve yeniden Merkez İlçe Başkanı olarak Tahsin Şahin´in seçilmesi sonrasında, parti binasında üyelerle bir araya gelen MYK üyesi Necmi Yıldırım, açıklamalarda bulundu. Yıldırım açıklamalarında “Bir ülküdaşınız, bir kardeşiniz olarak, samimiyetle ifade etmek gerekirse, zor koşullarda, çetin şartlarda burada dava adamlığı yapıyorsunuz. Davaya üyeliğin dahi gerçekten belirli bir çıtanın yürek açısından üstünde olması gerektirdiği bir coğrafi koşulda, ülkücülük yapıyorsunuz. İşiniz zor, sizleri hani her zaman Ankara´da yani şimdi Batı olarak nitelendirecek olursak saygıyla anıyoruz. Burada siz değerli büyüklerimizden olsun, dava arkadaşlarımızdan, kardeşlerimizden olsun en çok istirhamım birbirinize her koşulda sahip çıkmanızdır. Birliğinizi kaybetmediğiniz sürece geleneği olan şehidimiz olan onları da rahmetle anıyorum ülkücü şehitlerimiz olan bir ilimizdeyiz şu anda. Böyle bir ülkücü geleneğe sahip ilimizde birlik dolu, hassas sağlam ve 2023´e doğru ilerlerken ülkemize her gün farklı hem içeride hem dışarıda provokasyon var yani etnik bölücülük anlamında olsun özellikle bu bölgede ona dikkat etmek gerekir.  Bu bölgeyle çok eski zamandan beri haşir neşirim ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı yaptım dönemden bir yeri yani yıllardır Doğu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi´ne gidip gelirim. İyi kötü bölgenin dinamiklerini biliriz ama burada yaşaması zor olandır burada ülkücülük yapması dava şuuru ister. O şuur olan herkesi de ayrı bir saygımız var.  O yüzden siz değerli ülküdaşlarımız İnşallah hem Merkez ilçemize hem İl yönetimimizde işte ilerleyen vakitte olacak bir kongremiz beklemekte bizleri. Buralara sahip çıkıp buraları boş bırakmazsanız inşallah onlar da güzel çalışmalar yapar buraları daha iyi koşullarda bu geçmişten bugüne Şehidi, Gazisi bir sürü cana can katmış kişilerin olduğu bu davaya gerekli ihtimamı kendileri de gösterirler. Biraz önce Bitlis İl kongresi için Bitlis İl kongresinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Başkan Vekilimiz Erkan Akçay ile beraberdik. Kendisi Hakkâri´den geldi.  Şimdi genel merkez ve genel merkez yöneticileri böyle hadi Muş´a gidip geleyim orada ne varmış, teşkilata gideyim bir çay içeyim, gidip bir fotoğraf çekeyim, makamda oturayım bu şekilde bir çalışma tarzı yoktur. Bir kere bunu öyle bir anlatmamız lazım ki aslında burası da hiç yeri değil ama yani kısaca hani yardım etmeniz gerekiyor bizde ne kadar yardımsever olduğunuzu anlatalım yani cevap olarak ve sizin yapacağınız programlarla sizin burada birliğinizi ve gücünüzü ne kadar sık ve  sağlam bir şekilde ifade edip genel merkeze gösterirseniz genel merkezde o ihtimamı ona binaen gösterir” ifadelerini kullandı.

“İhanete gebe süreçlerden geçtik”

Yıldırım açıklamalarının devamında “Yani tabii ki bundan önce maalesef sıkıntılı süreçler yaşadı bölge hani çözüm süreci denilen her türlü ihanete gebe olan süreçlerden geçtik.  Liderimiz ondan önceki süreçlerde de bölgedeki hassasiyetlerden dolayı yeri geldi kongre yaptırmadı, yeri geldi ülkücülerimiz zarar görmesin diye Ocak açtırmadı. Yeri geldi bütün bu hassasiyetleri gözeterek hareket ettik.  Yani kendi parti nefsi ve çıkarlarını düşünerek hareket etmedi Sayın liderimiz. Öyle olmuş olsaydı buradaki değerli dava arkadaşlarımızın kanıda dökülürdü,  cezaevlerinde de insanlar olurdu çünkü bölgedeki etnik yapı hassasiyetler ve terörün destekçisi Parti´nin durumu da belli.  Yalnız şu anda milli bir politikaya artık 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra milli bir politikaya kemikleşmiş bir şekilde geçtik. Tabii ki memnun olduğunuz olmadığınız şeyler olacaktır. Bu burada varsa Ankara´da da var. İttifak demek iktidar demek değil, biz iktidar ortağı değiliz. Biz ittifakız, ulusal ve terör politikaları başta olmak üzere destekliyoruz.  Hükümeti onun dışında bizim herhangi bir ortaklığımız herhangi bir bakanlığımız veya çıkarlarımız yok. Bazı sorunların çözümü güçlü ve birlik içerisinde çalışma ile geçer. Bununda teşkilini sağlayacak tek esas Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarının güçlü olmasıdır. 

“Ülküdaşlık ruhu ve şuuruyla hareket eden ülkücüler gerekir”

Güçlü teşkilat içinde birlikte hareket eden ülküdaşlık ruhu ve şuuruyla hareket eden Ülkücüler gerekir bize. Eğer biz bunu sağlarsak genel merkezimizin biraz önce dediğiniz hususlardaki hassasiyetine de gelecek olursak, bakın ben Diyarbakır´dan geldim 1-2 hafta önce Diyarbakır´daki ülkücü oluşumu ve teşkilatlanmayı genel merkezimize ifade ettim. Yani buranın kendi yorumumu katarak dedim ki Sayın büyüklerime oranın İl kongresinde mutlaka tabii ki biz MYK üyesiyiz. Parti´nin en üst düzey yürütme kuruludur. Fakat Ülküdaşlarımız olsun,  civar insanlar olsun,  daha medyatik daha o noktada sempatik yere Milletvekilleri vesaire şeyler istiyor. Bize dedi ki buraya İnşallah işte böyle popüler kişiler gider il Kongresi´ne. Biz bu ruhu görürsek bunu da aktarırız ama tam tersini görürsek de deriz ki, Muş´un toparlama ihtiyacı var, Muş´un zamana ihtiyacı var.  O zaman da verildiğinde Bu sefer de genel merkez ister istemez bu noktada biraz toparlanması için süre veriyor. Onu da siz belki gerekli ilgiyi veya da hassasiyeti göstermiyor gibi algılayabilirsiniz.  Ama biraz önce söylediğim şeyler gerçekleşirse ki ben inanıyorum gerçekleşeceğine yani bölgede yine söylüyorum ülkücü geleneği olan,  şehidi olan, bakın ceza yatmışı olan, taş medreselisi olan,  bir kaç ilden bir tanesidir Muş. Yani bu ilin hani ben seçim konuşması yapmaya da gelmedim buraya ama emin ol yani vekil çıkaramaması için vesaire daha iyi yerlere teşkilatımızı getirememesi için hiçbir nedeninin olmadığını düşünüyorum. İnşallah bugün ve bundan sonraki İl Kongresi bunun için bir başlangıç olur Cenabı-Allah´ta bu kongremizi hayırlara vesile kılar. Daha başarılı çalışmaların muvaffak olması dileğiyle hepinizin Allah yar ve yardımcısı olsun hepinize teşekkür ediyorum muhabbetlerimi sunuyorum. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
Muş İl Müftülüğü´nün Mevlit Kandili dolayısıyla hazırlamış olduğu, ‘Peygamberimiz Ve Çocuk´ temalı canlı yayının konuğu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat oldu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, hükümet konağı önünde ki konuşmasında, vatan hainlerine ve dış mihraklara vermiş olduğu ayar, etkinliklere damga vurdu.
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
Muş´un tarihi mekanlarından olan Yıldızlı Han´da, düzenlenen ´Muşlu Geçmiş Zaman Fotoğraf ve Resim Sergisi´ ziyaretçilerin akınına uğradı.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
AK Parti Bulanık Gençlik Kolları Başkanlığı, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında stant açtı.
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla tarihi ilçe Malazgirt´te kutlamalar düzenlendi. Düzenlenen kutlamalarda Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, konuşma gerçekleştirdi.
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yılı münasebetiyle Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, milli mücadeleye kan ve can veren kahramanları andı.
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü ekinlikleri Hasköy´de törenlerle kutlanıldı.
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
Bulanık Hükümet Konağı önündeki tören alanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 97. Yıl dönümü, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet İlidi öncülüğünde coşkuyla kutlandı.
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı değerlendirmelerde bulundu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, Cumhuriyet Bayramını kutladı.
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
Muş İl Müftüsü Peygamberimiz Hz. Muhammed´in (SAV) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2020-2021 yılı Akademik Kurul Toplantısını online olarak gerçekleştirdi.
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
Muş´un Varto ilçesine bağlı Onpınar köyünde, evlerinden Eğitim Bilişim Ağı´na (EBA TV) bağlanma imkanı olmayanlar için taziyeevini sınıfa dönüştüren muhtar Ali Akdeniz, böylece öğrencilerin uzaktan eğitim günlerinde derslerinden geri kalmamalarını sağlıyor.
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
Malazgirt İlçe Kaymakamı Emre Yalçın, Mevlid Kandili Münasebetiyle açıklamalarda bulunarak vatandaşların kandilini kutladı.
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet İlidi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle açıklamalarda bulundu.
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
Orman Genel Müdürlüğü tarafından "Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi" kapsamında, Gelir Arttırıcı Ve Hayat Şartlarının İyileştirilmesine Yönelik Yatırımlar bünyesinde Muş´ta ki orman köylerindeki evlerin dış cephe izolasyonları yapılıyor.
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
Gece saatlerinde Muş Merkeze bağlı Sunay Mahallesinde beyaz eşya yetkilisinde gerçekleşen hırsızlık olayında, yaklaşık 6 bin lira maddi zarar ortaya çıktı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
Türkiye´nin şeker ihtiyacının bir bölümünün karşılandığı Muş´ta, tarlalardan sökülen pancarın fabrikada şekere dönüştürülmesiyle ekonomiye 450 milyon lira katkı sağlanması hedefleniyor
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş İl Gazetesi
25.06.2020
DOLAR
9.4813
EURO
10.9980
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gazabını yutucu, sır saklayıcı, ayıp örtücü ol?

Hacı Bektaşı Veli
1938 Ankara Radyosu Yayına başladı