POLAT, FAALİYETLERİ ANLATTI
Son altı ay içerisinde üniversitede gerçekleştirilen faaliyetleri anlatan MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, “Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında öncü sayılabilecek işler yaptık” dedi.
Tarih: 7.10.2019 07:13:18

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, son altı ay içerisinde üniversitede gerçekleştirilen faaliyetleri ile ilgili açıklamada bulundu. Rektör Polat, yaptığı açıklamasında şunları aktardı: “Yıl içerisinde icra ettiğimiz pek çok konferans, panel, sergi ve bilim şöleni ile göz dolduran bir eğitim-öğretim dönemini geride bırakmamız, bunun en büyük kanıtı. ‘Eleştiri Kültürü ve Tahammül Ahlakı´ gibi Türkiye çapında ses getiren ve önümüzdeki yıl ikincisini de yapmak suretiyle geleneksel hale getirmeyi planladığımız sempozyumun neşredilen iki ciltlik tebliğler kitabı, göz ardı edilemeyecek bir referans kitabı olarak kütüphanelerdeki yerini alacaktır. Çok başarılı bir organizasyonla 2-5 Mayıs 2019 tarihinde icra ettiğimiz ‘2. Avrasya Spor Bilimleri Kongresi´ de yurt içinden ve yurt dışından yüze yakın tebliğ sahibinin katılımıyla gerçekleştirilmiş bulunuyor. Kongrenin son gününde, ülkemizde hali hazırda yüksekokul statüsünde eğitim hizmeti veren 57 Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından oluşturulan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürler Birliği, ikinci toplantısını 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. Üniversitemiz, salt bilimsel çalışmaların insanı tüm yönleriyle kuşatmaktan uzak olduğu gerçeğinden hareketle her yıl olduğu gibi bu yıl da sanatsal etkinlikleri öne çıkaran faaliyetlerde bulundu. ‘Yaşayan Vitrinler Karma Fotoğraf Sergisi´, ‘Uluslararası Davetli İslam Sanatları Sergisi´, ‘Prof. Dr. Fuat Sezgin Kitaplığı ve Fotoğraf Sergisi´, ‘Kukla Karagöz Yapım Atölyesi´, Türk Fialk Müziği Konserleri, Mühendislik- Mimarlık Fakültesi ile Eğitim Fakültesi öğrencilerinin proje sergileri, akademisyenlerden ve gençlerden yoğun ilgi gördü.”

“Kariyer Merkezi Katkı Sunmaya Devam Ediyor”

İlk defa açılan Kariyer Merkezinin ilimizde öğrencilere yönelik gerçekleştirmiş olduğu sunumlarla girişimcilik ruhu yüksek bir gençlik oluşturmaya katkı sunmaya devam ettiğini ifade eden Rektör Polat, şöyle konuştu:  “Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında öncü sayılabilecek işler yaptık. Yeni açtığımız STEM Merkezi, kapsamlı sürdürme imkânına kavuştu. İlk defa açılan Kariyer Merkezimiz katılımda bulunduğu fuarlar ve ilimizde öğrencilere yönelik gerçekleştirmiş olduğu sunumlarla girişimcilik ruhu yüksek bir gençlik oluşturmaya katkı sunmaya devam ediyor. Yine bir ilk olan Anlık, Uygulamalı bilimler Fakültemizin takip ettiği uygulamalı eğitim süreçlerinden bir diğeri... Bu arada tescil amaçlı ekimlerin yapıldığı 3 farklı tarım arazisi, tıbbi aromatik bitkiler için düzenlenen sera ve parseller, söz konusu fakültemizin ilimizdeki ilk uygulama alanları olarak şimdiden tarihe geçmiş bulunuyor. Yeni açtığımız önlisans, lisans ve lisansüstü birimlerimizle bu birimlerimizde bu yıl ilk defe açılan bölümler ve bu bölümlere ilk kez alınan akademik personelimiz, büyüyen ve gelişen üniversite perspektifimize güçlü destek veriyor. İslami İlimler ve BESYO´da açılan iki yeni doktora programı bölgemizde önemli bir boşluğu doldurmuş oldu. İngilizce Öğretmenliği, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Engelliler İçin Egzersiz ve Spor, Gerontoloji, Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri, Eczacılık, Veteriner ve Laborant Sağlık, Tapu Kadastro ve son olarak Optisyenlik gibi hepsi de bölgemizde az bulunan bölüm ve programlan açmanın heyecanı içindeyiz. Umarım bir an önce tüm bölümlerimize öğrenci de alırız.”

“Yatırımlar Devam Edecek”

2020 yılında laboratuvarlara yatırım yapmaya devam edeceklerini belirten  Rektör Polat, şöyle konuştu: “Üniversitelerin akademik kariyer basamaklarını belirleyen en önemli unsur olarak laboratuvarlara değinmeden geçmek olmaz. Göreve geldiğimiz 2015 yılından itibaren laboratuvarlarımıza daha önce hiç olmadığı kadar çok yatırımda bulunduk. Bu yatırımların çıktıları şimdiden akademisyenlerimiz için gurur kaynağı olmaya başladı. Özellikle son dönemde inşaat, zemin, asfalt ve depremsellik testleri laboratuarlarına yönelik yüklü miktarda ekipman alımı yapan üniversitemiz, ilin ve bölgenin bu alandaki tüm ihtiyaçlarına cevap verecek kapasiteye erişmiş bulunuyor. 2020 yılında laboratuvarlarımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

“Önemli Adımlar Atılıyor”

Hayvancılık alanında yürütülen çalışmaların kısa sürede meyve verebilmesi için atılan daha başka adımların olduğunu ve bunların yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade eden Rektör Polat, şöyle konuştu: “Bölgesel Kalkınmada Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma sürecinde Türkiye´deki 5 devlet üniversitesinden biri olarak hayvancılık sahasında pilot devlet üniversitesi seçilen Muş Alparslan Üniversitesi, bu alandaki birçok çalışmaya öncülük edecek adımlar da attı. Tarım İl Müdürlüğü, DAKA, TKDK gibi önemli kurumlarla istişare halinde yürütülen bu çalışmaların kısa sürede meyve verebilmesi için atılan daha başka adımlar bulunduğu müjdesini yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacağız.”

“İlk 8 Üniversite Arasına Girdik”

Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm çalışmaları kapsamında ilk 8 üniversite arasına girdiklerini söyleyen Rektör Polat şöyle konuştu: “Bu yıl içerisinde üniversitemiz ikinci bir alanda pilot devlet üniversitesi seçilmiş bulunuyor. Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm çalışmaları kapsamında ilk 8 üniversite arasına girerek, dijital dönüşümde birçok yeniliğe imza attık. Akademisyenlerimizin tamamının gönüllü olarak dâhil olup sertifikalarım aldığı bu süreçte öğrencilerimiz de dijital dönüşüm eğitiminden geçti. UZEM bünyesinde başarılı biçimde yürütülen sınavlar sonucunda çağı yakalayan bir eğitim sürecine geçiş aşamasında neler yapabileceğimizin sınavını da bu sayede vermiş olduk. Gerek hayvancılıkta pilot devlet üniversitesi seçilmemiz gerekse dijital dönüşümde bizlere gösterilen hüsn-ü teveccüh ve duyulan güven için YÖK Başkanımız Prof Dr. Yekta Saraç Beyefendiye en içten teşekkürlerimi ve en derin saygılarımı sunmak isterim.Yükseköğretim Kalite Komisyonu Dış Değerlendirme Sürecine dâhil olan üniversitemize komisyonun yapmış olduğu ziyaretler son derece olumlu geçti. Değerlendirme sürecinde öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz; idari, güvenlik ve hizmetli personelimizle ve dış paydaşlarımızla bir dizi görüşme yapıldı. Valilik, kamu kurumlan, birlikler ve gönüllü teşekküllerden oluşan paydaşların üniversitemiz hakkındaki olumlu görüşleri ve beklentileri bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Değerlendirme raporuna yansıyan olumlu ifadeler bizler için teşvik unsuru olduğu gibi geliştirilmesi gereken yönler olarak dile getirilen hususlarda hızlıca tedbirler alacak olmamız nedeniyle sürecin üniversitemiz için değerli katkıları olacağına inanıyorum. Muş Alparslan Üniversitesi yeni kurulan bir üniversite olarak değil; üniversitelerin yeni yeni kurulduğu bir dönemde doğan, kısa sürede ayaklarının üstüne kalkıp yürümeye başlayan ve koşmak için son hazırlıklarını yapan bir bilim yuvası olarak görülmelidir. Bu yuvanın tüm çalışanları, öğrencileri ve aileleri, insanın maddi-manevi mutluluğunu merkeze alan bir başarı öyküsüne yürekten inanan adanmış ruhlardır” 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: POLAT FAALİYETLERİ ANLATTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TAN KONVOYLU DESTEK
MUŞ´TAN KONVOYLU DESTEK
Muş Kardeşlik Platformu, 120 saatlik ateşkes anlaşmasına destek için şehir merkezinde konvoy turu ve ardından basın açıklaması düzenledi.
YALÇIN, “MEHMETÇİK, EMPERYALİZMİN OYUNUNU BOZUYOR”
YALÇIN, “MEHMETÇİK, EMPERYALİZMİN OYUNUNU BOZUYOR”
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Suriye´nin toprak bütünlüğünün yeniden temin edilebilmesi ve ona halel gelmesine kimsenin fırsat vermemesi noktasında ülkemizin bir inisiyatif aldığını söyleyerek, “Bunun içinde Mehmetçiğimiz orada varlık göstererek, dirayet ve cesaretle küresel oyunu, emperyalizmin oyununu bozmaya çalışıyor” dedi.
BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Muş İl Temsilciliğindeki girişimci kadınlara yönelik, bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin başkanlığında ilçe milli eğitim müdürleri ile 2019-2020 eğitim-öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.
BİR İLKE DAHA İMZA ATTILAR
BİR İLKE DAHA İMZA ATTILAR
Muş Devlet Hastanesi (MDH) Üroloji Kliniğinde dünyada ve ülkede sayılı merkezlerde uygulanan Supin PCNL (Sırtüstü yatırılarak yapılan Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı) operasyonunu başarıyla gerçekleştirildi.
20 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMINDA BULUNDU
20 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMINDA BULUNDU
Ordulu hayırsever iş insanları, Muş merkeze bağlı 2 okulda okuyan 20 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.
11 UZMAN HEKİM GÖREVE BAŞLADI
11 UZMAN HEKİM GÖREVE BAŞLADI
Muş İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu, “İlimize geçen dönem atanan 11 Uzman hekim ve 63 Pratisyen hekimimiz göreve başlamıştır” dedi.
“KAHRAMAN GAZİMİZİN YANINDAYIZ”
“KAHRAMAN GAZİMİZİN YANINDAYIZ”
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Barış Pınarı Harekatı´nda yaralanan Muşlu Uzman Onbaşı Muharrem Çelik´i evinde ziyaret etti.
İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER MUŞ´A GELDİ
İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER MUŞ´A GELDİ
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, beraberindeki heyetle belediye ziyaretlerine Muş´tan başladı.
‘KOMANDO ANDI´NI OKUYAN MİNİKLER MEHMETÇİK´E SELAM GÖNDERDİ
‘KOMANDO ANDI´NI OKUYAN MİNİKLER MEHMETÇİK´E SELAM GÖNDERDİ
Muş´un Kale İlkokulunda eğitim gören 3 ve 4. sınıf öğrencileri, Türkiye´nin güney sınırında terör örgütü PKK/PYD tarafından oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu ortadan kaldırmak amacıyla başlatılan ´Barış Pınarı Harekatı´nda görevli askerlere destek olmak için ‘Komando Andı´nı okudu.
“ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”
“ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Okullara yönelik olarak başlatmış olduğu ziyaretleri aralıksız olarak devam eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, “Bizlere emanet edilen çocuklar masum çocuklar ve onlara bir anne bir baba gibi kucaklayıp en iyi şekilde şekillendirmeliyiz. İnsan yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz” dedi.
250´Yİ AŞKIN EMEK ÖRGÜTÜNE MEKTUP GÖNDERİLDİ
250´Yİ AŞKIN EMEK ÖRGÜTÜNE MEKTUP GÖNDERİLDİ
Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) ülkemizde faaliyet gösteren 250´yi aşkın emek örgütüne, Barış Pınarı Harekâtı´na ilişkin mektup gönderdi.
“GENÇLER ZAMANLARINI KAHVEHANELERDE GEÇİRİYOR”
“GENÇLER ZAMANLARINI KAHVEHANELERDE GEÇİRİYOR”
Hasköy İlçe esnafını ziyaret eden Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, “İşsiz kalan gençler zamanlarının büyük çoğunluğunu kahvehanelerde geçiriyor. İlçe halkımızın talebi, küçük düzeyde de olsa gençlerin istihdam edileceği alanların açılmasıdır” dedi.
“BU KİTAPLAR SİZİN GELİŞİMİNİZDE ÇOK ÖNEMLİ OLACAK”
“BU KİTAPLAR SİZİN GELİŞİMİNİZDE ÇOK ÖNEMLİ OLACAK”
Bulanık İlçe Emniyet Müdürü Mesut Irmak ve beraberindeki emniyet personeli, 125. İlköğretim Okulu Kütüphanesinde öğrencilerle bir araya gelerek kitap hediye ettiler.
TEFECİLİK OPERASYONUNDA 1 ŞAHIS TUTUKLANDI
TEFECİLİK OPERASYONUNDA 1 ŞAHIS TUTUKLANDI
İlimiz polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda, tefecilik yaptığı belirlenen 1 şahıs tutuklandı.
BU MUHTAR ARI GİBİ ÇALIŞIYOR
BU MUHTAR ARI GİBİ ÇALIŞIYOR
Muş´un Malazgirt ilçesine bağlı Aynalıhoca Köyü Muhtarı Faruk Ulaş, köyünün eksikliklerini Malazgirt Kaymakamlığından aldığı desteklerle bir bir çözüyor.
SEBZE VE MEYVE HALİ AÇTILAR
SEBZE VE MEYVE HALİ AÇTILAR
Malazgirt ilçesine ikamet eden genç girişimci iki kardeş, Mersin´den yaş sebze ve meyve getirterek küçük çaplı bir işletme açarak ilçe halkına hizmet etmeye başladı.
“ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIYOR”
“ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIYOR”
Ekim ayı ´Meme Kanseri Farkındalık Ayı´ olarak kutlanmasından dolayı açıklamalarda bulunan Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi Derneği Başkanı Salih Yüce, “Dünya Sağlık Örgütü´nün verilerine göre dünyada 2 milyon 88 bin meme kanseri teşhisi konulan hasta var. Türkiye´de hasta sayısı 25 bine yakın, fakat hastalığın tedavisi mümkün erken teşhis hayat kurtarıyor” dedi.
KAYMAKAM İLİDİ, ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
KAYMAKAM İLİDİ, ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
Bulanık Kaymakamı Mehmet İlidi, İlçe Özel İdare Müdürlüğünü ve sanayi esnafını ziyaret ettikten sonra komandolar ile bir araya geldi.
JANDARMA PERSONELİNE EĞİTİMLER VERİLDİ
JANDARMA PERSONELİNE EĞİTİMLER VERİLDİ
Muş Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, saha çalışmalarının yanında çeşitli eğitimlerle de Av Koruma ve Kontrol konusunda çalışmalar yürütüyor.
EL YIKAMA NASIL YAPILIR? ÖĞRETTİLER
EL YIKAMA NASIL YAPILIR? ÖĞRETTİLER
Bulanık İlçe Sağlık Müdürlüğü, 15 Ekim Dünya El Yıkıma Günü dolayısıyla çocuklara el yıkamanın önemini ve nasıl el yıkamaları gerektiğini anlattı.
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5.İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ HASKÖY DEVLET HASTANESİ BAKIM ONARIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SGK MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI MUŞ İL ÖZEL İDARESİ Muş Merkez Cevizlidere ve İnardı Köylerine Sanat Yapıları Yapımı İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLAN
İHALE İLAN
KADASTRO GÜNCELLEME ALANI İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
Muş İl Gazetesi
20.04.2019
DOLAR
5.7690
EURO
6.4202
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ölüm değişmiyor. Firak, bekaya kalbolup başkalaşmıyor.

Bediüzzaman Said Nursi
1773 İkinci Varna Zaferi
1921 Fransız`ların Anadolu`dan çekilmesi