Turnuvanın Ödülleri Takdim Edildi
Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği ile Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü´nün işbirliğinde düzenlenen il geneli satranç turnuvasının başarılı yarışmacılarına, ödülleri takdim edildi.
Tarih: 3.12.2019 07:37:35

Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği ile Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü´nün işbirliğinde il geneli satranç turnuvası gerçekleştirildi. Geçtiğimiz hafta sonu Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü´nün ev sahipliğinde düzenlenen turnuva, özellikle genç kesimden yoğun ilgi gördü. İki gün boyunca süren satranç turnuvasının başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından, ödül takdim programı düzenlendi. Gerçekleştirilen ödül programına; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, Gençlik Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü Kurucusu Serdal Arslan ve Bekir Gülsarı, Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilcisi Kasım Demircin ile öğrenci ve veliler katıldı. Düzenlenen ödül programında, satranç turnuvasında dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edilerek, hatıra fotoğrafı çekinildi.

Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü Kurucusu Serdal Arslan, Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği işbirliği ile düzenlenen satranç turnuvası ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Hafta sonu okulumuzda, Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği ve okulumuz işbirliği ile iki günlük düzenlenen satranç turnuvası sona erdi. Hafta sonu Mili Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Metin Aksu ve Gençlik Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilcisi Kasım Demircin´in de katılımıyla gerçekleştirdiğimiz il geneli satranç turnuvasında derece yapan yarışmacılarımıza ödüllerini takdim ettik. Yarışmaya katılan tüm yarışmacılarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Satranç sporu çocukların zeka gelişimi açısından son derece önemli bir spor dalıdır. Bizde bu bağlamda satranç sporunu çocuklarımıza ve gençlerimize öğretmek ve sevdirmek amacıyla böyle bir organizasyonu gerçekleştirdik. Başta bu yarışmayı okulumuz işbirliği ile düzenleyen Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilcisi Kasım Demircin´e, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler´e ve turnuvada hem bizi hem de yarışmacılarımızı yalnız bırakmayan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin Aksu´ya teşekkür ederim. Çok güzel bir etkinlik oldu. İnşallah bu tür sportif etkinlikler ilimizde daha da yaygınlaşır” diye konuştu.

Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilcisi Kasım Demircin ise, “Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü´nün işbirliği ile il geneli satranç turnuvamızı tamamladık. Dereceye giren ve yarışmaya katılan tüm yarışmacılarımızı tebrik ederiz. Satranç oyununu fazlasıyla önemsiyorum. Bu vesileyle her aile çocuklarını satranç oynamaya teşvik etmeli. Özellikle küçük yaşlardaki çocuklar için satranç oyunu çok önemli. Küçük yaşlarda satranç oyununu oynayan çocuklar, sayısal zekâ bakımından oldukça geliştiği bilinir.  Bu bağlamda Muş´ta da satranç sporuna her geçen gün ilginin arttığını gözlemliyoruz. Bu da bizi fazlasıyla sevindiriyor. Böyle faydalı bir sporun gelişmesi tabana yayılması mutluluk verici. İki gün Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü´nde süren turnuva, takımlar arasında çekişmeli ve heyecanlı geçti. Turnuvada dereceye giren veya giremeyen tüm yarışmacılarımıza katılımlarından ötürü teşekkür ederim. Yarışmacılarımıza başarılar dilerim. Müsabakaların sonunda dereceye giren yarışmacılara hediyeleri verildi” şeklinde konuştu. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Turnuvanın Ödülleri Takdim Edildi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
Muş İl Müftülüğü´nün Mevlit Kandili dolayısıyla hazırlamış olduğu, ‘Peygamberimiz Ve Çocuk´ temalı canlı yayının konuğu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat oldu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, hükümet konağı önünde ki konuşmasında, vatan hainlerine ve dış mihraklara vermiş olduğu ayar, etkinliklere damga vurdu.
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
Muş´un tarihi mekanlarından olan Yıldızlı Han´da, düzenlenen ´Muşlu Geçmiş Zaman Fotoğraf ve Resim Sergisi´ ziyaretçilerin akınına uğradı.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
AK Parti Bulanık Gençlik Kolları Başkanlığı, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında stant açtı.
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla tarihi ilçe Malazgirt´te kutlamalar düzenlendi. Düzenlenen kutlamalarda Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, konuşma gerçekleştirdi.
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yılı münasebetiyle Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, milli mücadeleye kan ve can veren kahramanları andı.
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü ekinlikleri Hasköy´de törenlerle kutlanıldı.
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
Bulanık Hükümet Konağı önündeki tören alanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 97. Yıl dönümü, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet İlidi öncülüğünde coşkuyla kutlandı.
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı değerlendirmelerde bulundu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, Cumhuriyet Bayramını kutladı.
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
Muş İl Müftüsü Peygamberimiz Hz. Muhammed´in (SAV) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2020-2021 yılı Akademik Kurul Toplantısını online olarak gerçekleştirdi.
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
Muş´un Varto ilçesine bağlı Onpınar köyünde, evlerinden Eğitim Bilişim Ağı´na (EBA TV) bağlanma imkanı olmayanlar için taziyeevini sınıfa dönüştüren muhtar Ali Akdeniz, böylece öğrencilerin uzaktan eğitim günlerinde derslerinden geri kalmamalarını sağlıyor.
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
Malazgirt İlçe Kaymakamı Emre Yalçın, Mevlid Kandili Münasebetiyle açıklamalarda bulunarak vatandaşların kandilini kutladı.
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet İlidi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle açıklamalarda bulundu.
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
Orman Genel Müdürlüğü tarafından "Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi" kapsamında, Gelir Arttırıcı Ve Hayat Şartlarının İyileştirilmesine Yönelik Yatırımlar bünyesinde Muş´ta ki orman köylerindeki evlerin dış cephe izolasyonları yapılıyor.
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
Gece saatlerinde Muş Merkeze bağlı Sunay Mahallesinde beyaz eşya yetkilisinde gerçekleşen hırsızlık olayında, yaklaşık 6 bin lira maddi zarar ortaya çıktı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
Türkiye´nin şeker ihtiyacının bir bölümünün karşılandığı Muş´ta, tarlalardan sökülen pancarın fabrikada şekere dönüştürülmesiyle ekonomiye 450 milyon lira katkı sağlanması hedefleniyor
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş İl Gazetesi
25.06.2020
DOLAR
7.3797
EURO
8.9778
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Cahil olanların merhameti ve lütfu azdır?

Mevlana
1176 Büyük tarihçi ve muhaddis İbn-i Asakir (rh.)`ın vefatı
1699 Karlofça Antlaşması
1699  Karlofça Barış Antlaşması`nın İmzalanması.
1926 Televizyon`un icadı
1948  General Kazım Karabekir`in Ölümü.
1970  Milli Nizam Partisi Kuruldu.
1993  Vaclav Havel, Çek Cumhuriyeti Devlet Başkanlığına Seçildi.
1994  Devalüasyon: Hükümet, 26 Ocak Gecesi, Resmi Kuru Yüzde 13.6 Oranında Arttırarak, 24 Ocak 1980 Yılından Sonraki İlk Resmi Devalüasyonu Yaptı.