UMUT DALGA DALGA BÜYÜYECEK
Gelecek Partisi Muş 1. Olağan Kongresi, Partinin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu´nun telekonferans aracılığıyla gerçekleşti.
Tarih: 1.10.2020 06:52:02

Gelecek Partisi Muş 1. Olağan Kongresi Parti teşkilat binasında Partinin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu´nun telekonferans aracılığıyla katılımıyla gerçekleşti. Gerçekleşen 1. Olağan kongreye Siyasi İşler Başkan Yardımcımsı Ferhat Esener, Kurucu Kurullar üyesi Namık Ergün, Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanlığı Başkan Yardımcısı Selahattin Yalçın, Bitlis Kurucu İl Başkanı Veysel Babahan, Merkez İlçe Başkanı Kadir Aydın, Korkut İlçe Başkanı Bahattin Demirtaş, Varto İlçe Başkanı Bahaddin Sönmez,  diğer Siyasi Parti İl Başkanları temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve delegeler katılım sağladı. Parti teşkilat binasında gerçekleşen Gelecek Partisi Muş 1. Olağan Kongresi, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla  başladı. Oluşturulan Divan Kuruluna seçime tek aday olarak katılan mevcut başkan Muhammed Gürkan Çermi, delegelerin tamamının oyunu alarak güven tazeledi. Kongre korona virüs tedbirleri kapsamında maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralları kapsamında gerçekleşti. Gelecek Partisi Muş İl Başkanlığına seçilen Muhammed Gürkan Çermi, tüm parti teşkilatının desteklerinden dolayı mutlu olduğunu ifade ederek demokrasinin bayramı seçimlerdir dedi. Gelecek Partisi 1. Olağan Kongresinde konuşan Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Muhammed Gürkan Çermi, “Sayın Genel Başkan Yardımcılarımız, kurucu kurullar üyelerimiz il başkanlarımız, il yönetim kurulu ve teşkilat üyelerimiz, diğer siyasi parti başkanlarımız ve temsilcilerimiz STK başkanlarımız ve temsilcilerimiz, değerli teşkilat mensuplarımız ve kıymetli gelecek gönüllülerimiz ve basınımızın güzide temsilcileri hoş geldiniz. Değerli Muş´lu hemşerilerimiz daha önce 1. Olağan kongremizin Harlem Halısaha tesislerinde anlaşma yapmıştık fakat daha sonra bizleri arayarak yeri veremeyeceğini dile getirdiler. Bu nedenlerden dolayı 1. Olağan kongremizi elde olmayan nedenlerle parti binamızda yaptık. Ama unutulmasın ki bizler Muş için yola çıkan temiz siyaseti şiar edinmiş şahsiyetler olarak yılmayacağız, korkanlardan olmayacağız. Sayın Genel Başkanımızın da dediği gibi “biz bir tek dosya tutana inanırız” o da sağımız da ve solumuza da bulunanlar. O yüzden bizler yalnızca Allah´a ve Milletimize hesap vereceğiz.” Şeklinde konuştu.

“Bizim İlkemiz Açık”

Çermi, Gelecek Partisi Muş İl Başkanlığı olarak elde olmayan nedenlerden ötürü yer değişikliği yapmak zorunda bırakılmamız dolayısıyla üyelerimizden ve halkımızdan özür dileriz. Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu´nun da dediği gibi bizim ilkemiz açık; doğruya doğru yanlışa yanlış nasıl ki doğru gördüğümüzü destekleyeceksek, yanlış gördüğümüzü de açıkça söyleyeceğiz. Türkiye herşeye sorgusuz sualsiz itiraz eden muhalefetten çok çekti biz bunun da ne kadar yanlış olduğunun farkındayız. Bu nedenle genelde Türkiye yerelde Muş için yapılacak her işte parti, kişi ayrımı yapmadan doğrularını destekleyecek yanlışlarını da korkmadan dile getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bizler; Sessizce çığlık atan, bağıra bağıra susmak zorunda olan, milletimizin sesi olmaya geliyoruz. Kırmadan dökmeden hiç kimseyi dışlamadan Herkesi olduğu gibi kabul ederek kucaklamaya geliyoruz.” Dedi

“Gurur Duyacakları, Bir Miras Bırakmaya Geliyoruz”

Çermi, “On binlerce yıl bu topraklarda barışın sevginin medeniyetin tarihini yazmış, milletin evlatlarıyız. Doğu batı, sağ sol, Türk, Kürt ayrımı yapmadan eşit haklarla insanlık onurunu temel kabul eden yeni bir medeniyeti birlikte oluşturacak ve gelecek nesillerimize; ışık tutacak bizlerden onur ve gurur duyacakları, bir miras bırakmaya geliyoruz. Tüm bunlarla birlikte yeni Türkiye gelecek gönüllüleriyle şahlanacak inşallah. Allah bizleri bu millete mahcup etmesin.” İbarelerine yer verdi.

“Kalabalıkları Gönlümüzde Ağırladık”

Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Muhammed Gürkan Çermi, “Gelecek Partisi Muş 1. Olağan Kongresini Allah´ın izniyle gerçekleştirdik. Yoğun katılım dolayısıyla binamıza sığmayan kalabalıkları gönlümüzde ağırladık. Bu vesileyle Programımıza canlı bağlanan Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu´na, programımıza katılım sağlayan Siyasi İşler Başkan Yardımcımız Sayın Ferhat Esener bey´e, Kurucu Kurullar üyemiz Sayın Namık Ergün bey´e, Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanlığı Başkan Yardımcımız Sayın Selahattin Yalçın Bey´e Bitlis Kurucu İl Başkanımız sayın Veysel Babahan, Merkez İlçe Başkanımız sayın Kadir Aydın Bey´e, Korkut İlçe Başkanımız sayın Bahattin Demirtaş Bey´e, Varto İlçe Başkanımız sayın Bahaddin Sönmez Beye, Diğer Siyasi Parti İl Başkanlarımıza ve temsilcilerine, Sivil Toplum Kuruluşlarına, yönetim kurulu üyelerimize, Delegelerimize ve ayrıca değerli hemşerilerimize sonsuz teşekkürler ederiz.” İfadelerine yer verdi. M.O TEKİN
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: UMUT DALGA DALGA BÜYÜYECEK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
Muş İl Müftülüğü´nün Mevlit Kandili dolayısıyla hazırlamış olduğu, ‘Peygamberimiz Ve Çocuk´ temalı canlı yayının konuğu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat oldu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, hükümet konağı önünde ki konuşmasında, vatan hainlerine ve dış mihraklara vermiş olduğu ayar, etkinliklere damga vurdu.
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
Muş´un tarihi mekanlarından olan Yıldızlı Han´da, düzenlenen ´Muşlu Geçmiş Zaman Fotoğraf ve Resim Sergisi´ ziyaretçilerin akınına uğradı.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
AK Parti Bulanık Gençlik Kolları Başkanlığı, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında stant açtı.
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla tarihi ilçe Malazgirt´te kutlamalar düzenlendi. Düzenlenen kutlamalarda Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, konuşma gerçekleştirdi.
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yılı münasebetiyle Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, milli mücadeleye kan ve can veren kahramanları andı.
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü ekinlikleri Hasköy´de törenlerle kutlanıldı.
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
Bulanık Hükümet Konağı önündeki tören alanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 97. Yıl dönümü, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet İlidi öncülüğünde coşkuyla kutlandı.
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı değerlendirmelerde bulundu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, Cumhuriyet Bayramını kutladı.
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
Muş İl Müftüsü Peygamberimiz Hz. Muhammed´in (SAV) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2020-2021 yılı Akademik Kurul Toplantısını online olarak gerçekleştirdi.
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
Muş´un Varto ilçesine bağlı Onpınar köyünde, evlerinden Eğitim Bilişim Ağı´na (EBA TV) bağlanma imkanı olmayanlar için taziyeevini sınıfa dönüştüren muhtar Ali Akdeniz, böylece öğrencilerin uzaktan eğitim günlerinde derslerinden geri kalmamalarını sağlıyor.
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
Malazgirt İlçe Kaymakamı Emre Yalçın, Mevlid Kandili Münasebetiyle açıklamalarda bulunarak vatandaşların kandilini kutladı.
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet İlidi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle açıklamalarda bulundu.
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
Orman Genel Müdürlüğü tarafından "Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi" kapsamında, Gelir Arttırıcı Ve Hayat Şartlarının İyileştirilmesine Yönelik Yatırımlar bünyesinde Muş´ta ki orman köylerindeki evlerin dış cephe izolasyonları yapılıyor.
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
Gece saatlerinde Muş Merkeze bağlı Sunay Mahallesinde beyaz eşya yetkilisinde gerçekleşen hırsızlık olayında, yaklaşık 6 bin lira maddi zarar ortaya çıktı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
Türkiye´nin şeker ihtiyacının bir bölümünün karşılandığı Muş´ta, tarlalardan sökülen pancarın fabrikada şekere dönüştürülmesiyle ekonomiye 450 milyon lira katkı sağlanması hedefleniyor
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş İl Gazetesi
25.06.2020
DOLAR
8.6584
EURO
10.1456
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İmana gel ki, elemden emin olasın. Kadere teslim ol ki selamette kalasın.

Bediüzzaman Said Nursi
622 Peygamberimizin(s.a.v.) Mekkede`den hicretle Medine`ye girişi
1663 Uyvar Kalesi`nin fethi
1922 Bolvadin`in kurtuluşu
2006 Yaprak dökümünün başlaması.