UMUT DALGA DALGA BÜYÜYECEK
Gelecek Partisi Muş 1. Olağan Kongresi, Partinin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu´nun telekonferans aracılığıyla gerçekleşti.
Tarih: 1.10.2020 06:52:02

Gelecek Partisi Muş 1. Olağan Kongresi Parti teşkilat binasında Partinin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu´nun telekonferans aracılığıyla katılımıyla gerçekleşti. Gerçekleşen 1. Olağan kongreye Siyasi İşler Başkan Yardımcımsı Ferhat Esener, Kurucu Kurullar üyesi Namık Ergün, Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanlığı Başkan Yardımcısı Selahattin Yalçın, Bitlis Kurucu İl Başkanı Veysel Babahan, Merkez İlçe Başkanı Kadir Aydın, Korkut İlçe Başkanı Bahattin Demirtaş, Varto İlçe Başkanı Bahaddin Sönmez,  diğer Siyasi Parti İl Başkanları temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve delegeler katılım sağladı. Parti teşkilat binasında gerçekleşen Gelecek Partisi Muş 1. Olağan Kongresi, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla  başladı. Oluşturulan Divan Kuruluna seçime tek aday olarak katılan mevcut başkan Muhammed Gürkan Çermi, delegelerin tamamının oyunu alarak güven tazeledi. Kongre korona virüs tedbirleri kapsamında maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralları kapsamında gerçekleşti. Gelecek Partisi Muş İl Başkanlığına seçilen Muhammed Gürkan Çermi, tüm parti teşkilatının desteklerinden dolayı mutlu olduğunu ifade ederek demokrasinin bayramı seçimlerdir dedi. Gelecek Partisi 1. Olağan Kongresinde konuşan Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Muhammed Gürkan Çermi, “Sayın Genel Başkan Yardımcılarımız, kurucu kurullar üyelerimiz il başkanlarımız, il yönetim kurulu ve teşkilat üyelerimiz, diğer siyasi parti başkanlarımız ve temsilcilerimiz STK başkanlarımız ve temsilcilerimiz, değerli teşkilat mensuplarımız ve kıymetli gelecek gönüllülerimiz ve basınımızın güzide temsilcileri hoş geldiniz. Değerli Muş´lu hemşerilerimiz daha önce 1. Olağan kongremizin Harlem Halısaha tesislerinde anlaşma yapmıştık fakat daha sonra bizleri arayarak yeri veremeyeceğini dile getirdiler. Bu nedenlerden dolayı 1. Olağan kongremizi elde olmayan nedenlerle parti binamızda yaptık. Ama unutulmasın ki bizler Muş için yola çıkan temiz siyaseti şiar edinmiş şahsiyetler olarak yılmayacağız, korkanlardan olmayacağız. Sayın Genel Başkanımızın da dediği gibi “biz bir tek dosya tutana inanırız” o da sağımız da ve solumuza da bulunanlar. O yüzden bizler yalnızca Allah´a ve Milletimize hesap vereceğiz.” Şeklinde konuştu.

“Bizim İlkemiz Açık”

Çermi, Gelecek Partisi Muş İl Başkanlığı olarak elde olmayan nedenlerden ötürü yer değişikliği yapmak zorunda bırakılmamız dolayısıyla üyelerimizden ve halkımızdan özür dileriz. Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu´nun da dediği gibi bizim ilkemiz açık; doğruya doğru yanlışa yanlış nasıl ki doğru gördüğümüzü destekleyeceksek, yanlış gördüğümüzü de açıkça söyleyeceğiz. Türkiye herşeye sorgusuz sualsiz itiraz eden muhalefetten çok çekti biz bunun da ne kadar yanlış olduğunun farkındayız. Bu nedenle genelde Türkiye yerelde Muş için yapılacak her işte parti, kişi ayrımı yapmadan doğrularını destekleyecek yanlışlarını da korkmadan dile getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bizler; Sessizce çığlık atan, bağıra bağıra susmak zorunda olan, milletimizin sesi olmaya geliyoruz. Kırmadan dökmeden hiç kimseyi dışlamadan Herkesi olduğu gibi kabul ederek kucaklamaya geliyoruz.” Dedi

“Gurur Duyacakları, Bir Miras Bırakmaya Geliyoruz”

Çermi, “On binlerce yıl bu topraklarda barışın sevginin medeniyetin tarihini yazmış, milletin evlatlarıyız. Doğu batı, sağ sol, Türk, Kürt ayrımı yapmadan eşit haklarla insanlık onurunu temel kabul eden yeni bir medeniyeti birlikte oluşturacak ve gelecek nesillerimize; ışık tutacak bizlerden onur ve gurur duyacakları, bir miras bırakmaya geliyoruz. Tüm bunlarla birlikte yeni Türkiye gelecek gönüllüleriyle şahlanacak inşallah. Allah bizleri bu millete mahcup etmesin.” İbarelerine yer verdi.

“Kalabalıkları Gönlümüzde Ağırladık”

Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Muhammed Gürkan Çermi, “Gelecek Partisi Muş 1. Olağan Kongresini Allah´ın izniyle gerçekleştirdik. Yoğun katılım dolayısıyla binamıza sığmayan kalabalıkları gönlümüzde ağırladık. Bu vesileyle Programımıza canlı bağlanan Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu´na, programımıza katılım sağlayan Siyasi İşler Başkan Yardımcımız Sayın Ferhat Esener bey´e, Kurucu Kurullar üyemiz Sayın Namık Ergün bey´e, Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanlığı Başkan Yardımcımız Sayın Selahattin Yalçın Bey´e Bitlis Kurucu İl Başkanımız sayın Veysel Babahan, Merkez İlçe Başkanımız sayın Kadir Aydın Bey´e, Korkut İlçe Başkanımız sayın Bahattin Demirtaş Bey´e, Varto İlçe Başkanımız sayın Bahaddin Sönmez Beye, Diğer Siyasi Parti İl Başkanlarımıza ve temsilcilerine, Sivil Toplum Kuruluşlarına, yönetim kurulu üyelerimize, Delegelerimize ve ayrıca değerli hemşerilerimize sonsuz teşekkürler ederiz.” İfadelerine yer verdi. M.O TEKİN
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: UMUT DALGA DALGA BÜYÜYECEK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
3 ŞAHISTAN 1´İ TUTUKLANDI
3 ŞAHISTAN 1´İ TUTUKLANDI
Muş Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan 3 şahıstan biri tutuklandı.
“KAN, GÖZYAŞI VE İSTİKRARSIZLIK KOL GEZİYOR”
“KAN, GÖZYAŞI VE İSTİKRARSIZLIK KOL GEZİYOR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı İstişare Toplantısı´na gönderdiği video mesajda, “Emperyalistlerin bizi Şii-Sünni, siyah-beyaz, Türk, Kürt, Arap, Farisi diye bölmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.
TARİHİ İLÇEDE ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
TARİHİ İLÇEDE ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Tarihi ilçede asfalt çalışmaları hummalı bir şekilde devam ediyor. Yaklaşan kış mevsimi dolayısıyla başlatılan yol çalışmalarında sona yaklaşıldı.
POLAT, BİLGE LİDERİ VEFATININ SENE-İ DEVRİYESİNDE UNUTMADI!
POLAT, BİLGE LİDERİ VEFATININ SENE-İ DEVRİYESİNDE UNUTMADI!
Bosna Hersek´in ilk Cumhurbaşkanı bilge lider Aliya İzetbegoviç´in, vefatının 17. sene-i devriyesi dolayısıyla, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, açıklamalarda bulundu.
MŞÜ´DEN ZORUNLU SINAV ERTELEME DUYURUSU
MŞÜ´DEN ZORUNLU SINAV ERTELEME DUYURUSU
Muş Alparslan Üniversitesi resmi web adresinde, Ortak Zorunlu Yabancı Dil (İngilizce) Dersi Muafiyet Sınavı Erteleme duyurusu yayınladı.
KAYMAKAM YALÇIN´DAN İNCE DAVRANIŞ
KAYMAKAM YALÇIN´DAN İNCE DAVRANIŞ
Girmiş oldukları ülke geneli ve bölgesel müsabakalarda başarılı sonuçlar elde eden sporcular Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, tarafından ödüllendirildi.
İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİNE YANGIN EĞİTİMİ VERİLDİ
İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİNE YANGIN EĞİTİMİ VERİLDİ
Afetlere hazır olmak maksadıyla Afet ve Acil Durumlar öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenlerin bilinmesi, yani afet bilinci kültürünün oluşturulması için Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü personelleri tarafından eğitimler tüm hızıyla devam ediyor.
ELMA HASADI ÇİFTÇİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR
ELMA HASADI ÇİFTÇİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR
Muş merkeze bağlı Akpınar, Dilimli ve Karakale köylerinde 3 bin 128 dekar alanda yetiştirilen elmanın hasadına başlandı.
ÇİFTÇİLER, SÖKÜM VE TESLİMAT İŞLERİNE HIZ VERDİ
ÇİFTÇİLER, SÖKÜM VE TESLİMAT İŞLERİNE HIZ VERDİ
Yaklaşan kış mevsimi dolayısıyla tarım ürünlerinin hasatını hızlandıran çiftçiler, üretmiş oldukları ürünleri teslim etme yarışı içerisine girdi.
BULANIKTA KORONAVİRÜS DENETİMLERİ
BULANIKTA KORONAVİRÜS DENETİMLERİ
İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği koronavirüs tedbirlerine yönelik genelge kapsamında Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet İlidi, çarşı merkezde denetimler yaparak, uyarılarda bulundu.
BAŞKAN İŞÇİLERİ MOTİVE ETTİ
BAŞKAN İŞÇİLERİ MOTİVE ETTİ
Yaklaşan kış mevsimi dolayısıyla alt ve üst yapı çalışmalarına hız veren Muş Belediyesi, çalışmalarını sürdürüyor.
KURUL KAPSAMLI KARARLAR ALDI
KURUL KAPSAMLI KARARLAR ALDI
İl Hıfzıssıhha kurulu İç İşleri Bakanlığının göndermiş olduğu koronavirüs ile mücadelede ek tedbirler konulu toplantı gerçekleştirdi.
MUŞ AÇSH EYLÜL AYINDA YAPILAN NAKDİ DESTEKLERİ AÇIKLADI
MUŞ AÇSH EYLÜL AYINDA YAPILAN NAKDİ DESTEKLERİ AÇIKLADI
Muş Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Eylül ayında yapılan nakdi desteklere ilişkin bilgiler paylaştı.
MŞÜ´DEN MUAFİYET SINAV DUYURUSU!
MŞÜ´DEN MUAFİYET SINAV DUYURUSU!
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Ortak zorunlu yabancı dil (İngilizce) dersi muafiyet sınavı için duyuru yayınladı.
TEKİN´İN “İŞ VE İŞLETME ETİĞİ” ADLI KİTABI OKUYUCUYLA BULUŞTU
TEKİN´İN “İŞ VE İŞLETME ETİĞİ” ADLI KİTABI OKUYUCUYLA BULUŞTU
Muş Alparslan Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARGEM) Müdürü Doç. Dr. Zeliha Tekin´in “İş ve İşletme Etiği” adlı kitabı okuyucusuyla buluştu.
MŞÜ´DE ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR
MŞÜ´DE ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR
Muhtelif bakım onarım işlerinde yüklenici firma tarafından yapılan çalışmalar aralıksız bir şekilde devam ediyor.
İLÇE VE BELDELERDE MUHTARLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
İLÇE VE BELDELERDE MUHTARLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Muhsin Özkahraman, “Muhtarlar seçimle iş başına gelen halkın temsilcileridir” dedi.
HAYIRSEVERLER, TABLET DAĞITARAK GÖNÜLLERE DOKUNDU
HAYIRSEVERLER, TABLET DAĞITARAK GÖNÜLLERE DOKUNDU
Sosyal medya üzerinde bir araya gelen hayırsever vatandaşlar, Muş´un Varto ilçesine bağlı Onpınar köyündeki 21 öğrenciye tablet hediye etti.
DEVLET DESTEĞİ İLE KENDİ İŞİNİN PATRONU OLDU
DEVLET DESTEĞİ İLE KENDİ İŞİNİN PATRONU OLDU
Devlet desteği ile açmış olduğu işyerinde işçilikten kurtularak 25 kişiye de iş olanağı sundu. Yıllarca İstanbul´da ve Muş´ta tekstil işçisi olarak çalışan 33 yaşındaki Sercan Kutlu isimli genç girişimci, kendi memleketinde tekstil atölyesi açtı.
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
Muş´ta 19 Ekim Muhtarlar Günü hükümet konağının önünde düzenlenen törenle kutlandı.
DEVLETİ 3 MİLYON LİRA ZARARA UĞRATAN 2 KİŞİ TUTUKLANDI
DEVLETİ 3 MİLYON LİRA ZARARA UĞRATAN 2 KİŞİ TUTUKLANDI
Muş merkezli 3 ilde nitelikli dolandırıcılık suçundan gözaltına alınan 5 kişiden 2´i tutuklandı, 42 şüpheli hakkında işlem yapıldı.
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş İl Gazetesi
25.06.2020
DOLAR
7.8761
EURO
9.2874
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Dine hizmet ederken müspet hareket etmek ve menfi hareketlerden kaçınmaktır.

Bediüzzaman Said Nursi
1860 İlk Hususi Tercuman-ı Ahval`in çıkması