YAPTIĞI ÇALIŞMALARLA, VATANDAŞLARIN GÖNLÜNÜ FETHETTİ
Malazgirt İlçe Belediye Başkanı Cengiz Altın, tarihi ilçede yapmış olduğu belediyecilik çalışmaları ile vatandaşların gönlünde taht kurdu.
Tarih: 28.10.2020 08:31:48

Malazgirt Belediyesinin el değiştirmesiyle tarihi ilçe makus talihini yeniden yapılandırıyor. Yerel seçimler sonrası belediye başkanı seçilen Cengiz Altın, iş başına gelir gelmez, ilçede yaşanan bir çok sorunu çözüm odaklı çalışmalar yaptı. Yol sorunundan, içme suyu ve sulama sorunlarına kadar birçok konuya el atan Başkan Altın, ilçe için elinden geleni ardına koymuyor. Sorunların çözümüne yönelik kapsamlı çalışmalarda, bizatihi sahaya inerek çalışmalara katılan Altın, eksik ve aksak yönlerin giderilmesi yönünde talimatlar vererek, işlerin yetişmesi için yoğun çaba sarf ediyor. Sezon başından bu yana özellikle yol çalışmalarında önemli merhaleler kat eden Malazgirt Belediyesi, yağışlar başlamadan çalışmaları bitirmek için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarına devam ediyor. Hummalı bir şekilde sürdürülen çalışmalar kapsamında Selçuklu, Saltukgazi ve Danişmentgazi mahallelerinde yeni yol açma, genişletme ve kilit taşı çalışmalarının bitirilmesi için ekipler var gücüyle çalışmalarına devam ediyor. Diğer mahallelerde başlatılan kilit taşı çalışmalarında ise yapım işleri sürüyor.

Birçok mahallede yol yapım çalışmaları sürüyor

Oldukça yoğun bir tempoda tarihi ilçenin hak ettiği konuma gelmesi için sürdürüldüğünü belirten İlçe Belediye Başkanı Cengiz Altın, “Temiz ve yaşanılabilir bir ilçede yaşamak ilçe halkının hep hasreti olmuştu. Bu görevi üstlenmeden önce ilçe halkımıza yaşanılabilir bir ilçeyi sunacağımızın sözünü vermiştik. Allah´a şükürler olsun verdiğimiz sözü tutmak için yoğun mesai harcayarak, ilçemizin hak ettiği noktaya ulaşmasını sağlıyoruz. Malumunuz yaklaşan kış aylarında sert ve uzun geçen kış mevsiminde zorluklar yaşıyoruz. Yaşadığımız bu zorlukları en aza indirmek ve vatandaşlarımızın zorlu kış aylarında ulaşımda kolaylık yaşasınlar diye eskiyen yollarımızı yenilemeye devam ediyoruz. Şu anda Selçuklu, Saltukgazi ve Danişmentgazi mahallelerinde yeni yol açma, genişletme ve kilit taşı çalışmalarını Belediye ekiplerimiz tarafından ivedilikle sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.Geniş kapsamlı çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Altın, “ İnşallah kış mevsimi öncesi birçok çalışmamız tamamlanmış olacak. Bütün gayretlerimiz ve çabamız ilçemizi hak ettiği konuma taşıyarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmaktır. Ayrıca vatandaşlarımızın temizlik konusunda mağduriyet yaşamamaları için ekiplerimiz yoğun bir mesai ile görevlerinin başındalar. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüze bağlı ekipler tüm çarşı merkezinde yol yıkama çalışmalarına devam etmektedirler. Gayret ve özveri ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yapılan çalışmalarda emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

“Vaat ettiği tüm sözleri yerine getirme gayreti içerisinde”

Malazgirt Belediyesi tarafından başlatılan hummalı çalışmaları yakından takip eden ilçe vatandaşları ise Belediye Başkanı Altın´ın çalışmalarının takdire şayan olduğunu kaydettiler. İlçe vatandaşlarından  Oktay Tutar, “ Bundan önceki belediyecilik anlayışına baktığımızda bu özverili çalışmayı göremezdiniz. İlçemiz resmen unutulmaya yüz tutmuştu. Yollar eski ve eski asbet su borularında sular akıyordu, çarşı merkez ve ana caddeler pislik içerisinde idi. Sağ olsun belediye başkanımız görevine geldiğinden beri vaat ettiği tüm sözleri yerine getirme gayreti içerisinde. Kış mevsiminde kar yağmurlarının erimesiyle topraklı ve eski yollarımız çamur içerisinde kalıyordu. Yeni yol genişletme ve kilit taşı çalışmaları ile sert ve zorlu geçen kış mevsiminde ulaşımda bizlere kolaylıklar sağlanılacak. İlçe resmen yeniden yapılandırılarak canlılık kazandı. Gerçek belediyecilik anlayışı ve halka hizmet anlayışını bizlere ilk defa Belediye Başkanımız Cengiz Altın yaşattı. Yoğun mesai harcayarak bizlere iyi hizmet sunan Belediye Başkanımız Cengiz Altın´dan Allah razı olsun inşallah. Ara vermeden çalışmalarını sürdüren tüm belediye ekiplerine de ayrıca teşekkür ediyor ve kolaylıklar diliyorum” ibarelerini kullandı. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
POLAT, ETKİLEYECİ BELAGATİ İLE MEST ETTİ
Muş İl Müftülüğü´nün Mevlit Kandili dolayısıyla hazırlamış olduğu, ‘Peygamberimiz Ve Çocuk´ temalı canlı yayının konuğu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat oldu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN, DIŞ MİHRAKLARA TARİHİ AYAR!
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, hükümet konağı önünde ki konuşmasında, vatan hainlerine ve dış mihraklara vermiş olduğu ayar, etkinliklere damga vurdu.
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
TARİHİ MEKANDA, SANAT ZİYAFETİ
Muş´un tarihi mekanlarından olan Yıldızlı Han´da, düzenlenen ´Muşlu Geçmiş Zaman Fotoğraf ve Resim Sergisi´ ziyaretçilerin akınına uğradı.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
AK Parti Bulanık Gençlik Kolları Başkanlığı, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında stant açtı.
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
MALAZGİRT´TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla tarihi ilçe Malazgirt´te kutlamalar düzenlendi. Düzenlenen kutlamalarda Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, konuşma gerçekleştirdi.
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
KIVANÇ, KAHRAMANLARI ANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yılı münasebetiyle Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, milli mücadeleye kan ve can veren kahramanları andı.
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
HASKÖY´DE CUMHURİYETİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü ekinlikleri Hasköy´de törenlerle kutlanıldı.
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
BULANIK´TAKİ ETKİNLİKLER, COŞKUYLA KUTLANDI
Bulanık Hükümet Konağı önündeki tören alanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 97. Yıl dönümü, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet İlidi öncülüğünde coşkuyla kutlandı.
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
AVCI´DAN, CUMHURİYET BAYRAMI DEĞERLENDİRMESİ
Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı değerlendirmelerde bulundu.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 29 EKİM MESAJI
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, Cumhuriyet Bayramını kutladı.
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
İL MÜFTÜSÜ İMAMOĞLUNUN, MEVLİD-İ NEBİ AÇIKLAMALARI
Muş İl Müftüsü Peygamberimiz Hz. Muhammed´in (SAV) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
MUŞ AÇSH´DEN ANLAMLI ZİYARET
Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
MŞÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ONLİNE TOPLANTI
Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2020-2021 yılı Akademik Kurul Toplantısını online olarak gerçekleştirdi.
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
KÖY MUHTARI TAZİYEEVİNİ SINIFA DÖNÜŞTÜRDÜ
Muş´un Varto ilçesine bağlı Onpınar köyünde, evlerinden Eğitim Bilişim Ağı´na (EBA TV) bağlanma imkanı olmayanlar için taziyeevini sınıfa dönüştüren muhtar Ali Akdeniz, böylece öğrencilerin uzaktan eğitim günlerinde derslerinden geri kalmamalarını sağlıyor.
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
KAYMAKAM YALÇIN´DAN KANDİL KUTLAMASI
Malazgirt İlçe Kaymakamı Emre Yalçın, Mevlid Kandili Münasebetiyle açıklamalarda bulunarak vatandaşların kandilini kutladı.
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
İLİDİ´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet İlidi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle açıklamalarda bulundu.
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
DEVLET DESTEĞİYLE, EVLER DAHA SICAK
Orman Genel Müdürlüğü tarafından "Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi" kapsamında, Gelir Arttırıcı Ve Hayat Şartlarının İyileştirilmesine Yönelik Yatırımlar bünyesinde Muş´ta ki orman köylerindeki evlerin dış cephe izolasyonları yapılıyor.
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
AVCI´DAN MEVLİD KANDİLİ AÇIKLAMALARI
Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
AKILLARDA SORU İŞARETLERİ BIRAKAN HIRSIZLIK VAKASI
Gece saatlerinde Muş Merkeze bağlı Sunay Mahallesinde beyaz eşya yetkilisinde gerçekleşen hırsızlık olayında, yaklaşık 6 bin lira maddi zarar ortaya çıktı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANIYOR
Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
ŞEKER PANCARINDAN BEKLENTİ 450 MİLYON LİRA
Türkiye´nin şeker ihtiyacının bir bölümünün karşılandığı Muş´ta, tarlalardan sökülen pancarın fabrikada şekere dönüştürülmesiyle ekonomiye 450 milyon lira katkı sağlanması hedefleniyor
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş İl Gazetesi
25.06.2020
DOLAR
8.6584
EURO
10.1456
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Fikir sahibi olmaya,mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün gerçek zenginliğin sırrını bulacağız.

PEYAMİ SAFA
622 Peygamberimizin(s.a.v.) Mekkede`den hicretle Medine`ye girişi
1663 Uyvar Kalesi`nin fethi
1922 Bolvadin`in kurtuluşu
2006 Yaprak dökümünün başlaması.