183 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne Bağlı Gençlik Merkezi Gönüllü Liderleri, köy okulunda eğitim-öğretim gören öğrencileri sevindirmeye devam ediyor. Muş Gençlik Merkezi Gönüllü Liderleri, Damla Sanat ve Kültür Merkezi (DSKM) ekibi ile birlikte ilimiz merkezine bağlı Ziyaret Köyü´ndeki, Ziyaret Ortaokulu´nu ziyaret ettiler. Köy okulundaki öğrenciler ile bir araya gelen Gönüllü Liderler ile DSKM ekibi, öğrenciler ile yakından ilgilenerek eğlenceli dakikalar geçirdiler. Gönüllü Liderler ile DSKM ekibi, kendileriyle birlikte getirdikleri çeşitli kırtasiye malzemelerini öğrencilere dağıttılar. Ayrıca, öğrencilerin bu mutlu günlerine velileri de eşlik etti. Toplamda köy okulunda eğitim-öğretim gören 183 öğrenciye kırtasiye malzemesi hediye edildi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Gençlik Merkezi´nde Gençlik Lideri olarak görev yapan Erol Çalışçı: “Bugün Ziyaret Köyü Ziyaret Ortaokulu´nu ziyaret ettik. Buradan katkısı olan Damla Sanat ve Kültür Merkezi Derneği´ne teşekkür ediyorum. Gençlik Merkezi olarak eğitime olan katkının yanı sıra sosyal, kültürel çeşitli faaliyetlerimiz de var. Ziyaret Ortaokulu´na daha önce de gelip burada okulun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik boya ihtiyacı olsun, öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçları olsun bunları karşılamaya çalıştık. Bugün de Damla Sanat ve Kültür Merkezi Derneği ile beraber, animasyon ekibiyle beraber burada öğrencilerimize bire etkinlik yapmak istedik. Kendilerine buradan çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

“ÖĞRENCİLERİMİZ DE KATKI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYOR BİZE”

Gençlik Merkezi olarak Gençlik Spor Bakanlığı´nın kültürel, sosyal projelerini yerelde uygulamaya çalıştıklarını konuşmasında dile getiren Çalışçı: “Ayrıca Gençlik Merkezi olarak Gençlik Spor Bakanlığı´nın kültürel, sosyal projelerini yerelde uygulamaya çalışıyoruz. Gençlik Spor Bakanlığı 2013 vizyonu olan yeni nesil gençleri tarihine, kültürüne bağlı yetiştirmeye çalışan ve buna yönelik projeler gerçekleştiren bir bakanlığımız. Bizde bu projeleri, 8 lider olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü´nün desteğiyle, sivil toplum kuruluşlarının da desteğini alarak yerelde uygulamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz de katkı sağlamaya çalışıyor bize. Buradan Gençlik Spor Bakanlığı ailesine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Ali Kartal´a ve Gençlik Merkezi Müdürümüz Sayın Murat Karataş´a çok çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bize bugün destek sunan, bizimle birlikte buralara kadar gelen Damla Sanat ve Kültür Merkezi Derneği´ne çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“BUNUN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM”

Yapılan yardımlardan ötürü emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Ziyaret Köyü Muhtarı Hüseyin Sevinç ise, Ziyaret Köyü olarak eğlenceye katıldıklarını ifade etti. Muhtar Sevinç: “Öncelikle burada emeği geçen ilkbaharda okulun boyalanması için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Ali Kartal´a ve sanatsal hizmetlerde bulunan arkadaşlara çok çok teşekkür ederim. Bunları buraya getiren Sayın Müdürüm Fadime Kalkan´a da çok teşekkür ederim. Bu imkânları gitti zorladı ve getirdi köyüme. Bugün Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Damla Sanat ve Kültür Merkezi Müdürlüğü bu zor kış şartlarında gelip köyümde öğrencilerimize kışın morali oldu diyebilirim. Anaokuluyla beraber 183 öğrencim var. Hepsine çeşitli hediyelerde bulundular. Bu güzel katılım, duygusal davranışlarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Belki görmediğimiz gizli kahramanlarda var. İsmini bilmediğimizi başka kurumlar ve arkadaşlar var. Bu güzel hizmetleri bize sunan herkese çok teşekkür ederim. Ziyaret Köyü olarak eğlenceye katıldık. Velisiyle, öğrencisiyle, öğretmeniyle öğle tatilimizi çok güzel bir şekilde geçirdik. Bunun mutluluğunu yaşıyorum. Hepsine tekrar tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu. Ziyaret Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Doğan Alataş da: “Bugün Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü geldi. Bizimle oyunlar oynadılar. Şarkı söyledik, eğlendik, hediyelerimizi aldık. Keyifli bir gün geçirdik. Teşekkür ediyoruz” dedi.