AMBULANS SAYISI ARTTIRILDI

Sağlık Bakanlığı tarafından ilimizde 6 adet yeni ambulans gönderildi. İlimizde gönderilen 6 yeni ambulans ile ambulans sayısı arttırıldı. Ambulansların tanıtımı ve hizmete başlaması adına tören düzenlendi. İlimize gönderilen 6 ambulanstan 4´ü düzenlenen törenle hizmete başladı. Törene; Vali Seddar Yavuz, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, Vali Yardımcısı Ercan Öter,  kamu kurum-kuruluş müdürleri, siyasi parti ve STK temsilciler katıldı. 112 Acil Komuta Merkezi önünde düzenlenen törenin açılış konuşması AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek tarafından yapıldı. Şimşek, 2002´de Muş´ta sadece 4 ambulans olduğunu ve bugün ise bu sayının 45´e yükseldiğini vurguladı. Şimşek´in konuşmasının sonrasında konuşan Vali Seddar Yavuz da, vatandaşların 112´yi lüzumsuz yere meşgul etmemeleri uyarısında bulunarak, böyle bir durumda yasal işleme başvuracaklarını söyledi. Vali Yavuz: “İnsanlıktan nasibini almamış ve hiçbir insanın hayatında olumlu değişiklik meydana getirmemiş, insanlık düşmanı, insan düşmanı terör örgütü dünyanın hiçbir yerinde olmayan bir yaklaşımla gerek sağlık çalışanlarımızı gerekse ambulanslarımızı hedef alıyor. Tabi ki terör örgütünden bir insanlık beklemiyoruz ama vatandaşlarımızın her şey gözünde cereyan ediyor, vatandaşlarımızın olan biteni dikkatle takip etmelerini ve vicdanlarında değerlendirmelerini özellikle rica ediyorum. Hele hele bölge halkının bu olup biteni yakından şahit olduğu ve her olan bitenle değerlendirmesi olduğu kanaatindeyim. O yüzden tüm kardeşlerimizin, tüm vatandaşlarımızın vicdanına başvurmasını, bu olan bitenle ilgili sesini yükseltmesini özellikle rica ediyorum. Vatandaşlarımızın özellikle devlerinin yanında, milletinin yanında saf tutuşu bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Bunla ilgili de Muş halkına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

“MUŞ, HEPİNİZİN BİLDİĞİ GİBİ BİR HUZUR KENTİ”

Vali Yavuz, konuşmasının devamında: “Muş, hepinizin bildiği gibi bir huzur kenti. Bu huzur kentinin bozulmasına asla izin vermeyeceğiz. Ama biraz önce söylediğim gibi kan ve göz yaşından medet uman, çaresiz zavallılara bu millet geçit vermeyecektir. Buna gönülden inanıyorum her ne yaparsa yapsınlar, hangi yöntemi denerlerse denesinler biz kararlıyız bu kutlu yürüyüşümüzü asla durduramayacaklar. Bu plan sadece PKK terör örgütünün planı olmayıp aynı zaman da 9 tane terör örgütünün ve bunlara yurtdışındaki işbirlikçilerinin hain planıdır. Dün de ifade ettiğim gibi bu millet çok hain plan görmüştür, çok şehit vermiştir ve bugünde acımız büyük vatandaşlarımızı kaybettik acımız büyük. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah´tan rahmet diliyorum ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Şunu herkes iyi bilsin ki; her ne olursa olsun biz dimdik ayaktayız ve dimdik ayakta olmaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

 

“EN İYİ CEVAP; BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİKTİR”

Vali Yavuz, konuşmasının sonunda: “Vatandaşlarımız ellerini birbirine kenetlesin, el ele, omuz omuza ve gönül gönüle bu milletin birliği ve bütünlüğü ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü noktasında herhangi bir tereddüde düşmesinler. Elbette hainler hainliklerini yapacaktır ama önemli olan hainin ne yaptığı değil, bizim ne kadar kardeş olduğumuz ve ne kadar birbirimizi sevdiğimiz, dayanışma içinde olduğumuzdur. O nedenle o korku ve panik havası yaratmaya çalışan hainlere verilecek en iyi cevap; birlik, beraberlik ve kardeşliktir. Bu ülkede kardeşlik hukukuyla çözülemeyecek herhangi bir sorun yoktur. Bunların hedefi esasen hiç kimseyi özgürlük ya da hakta değildir. Bu ülkenin kutlu yürüyüşünü, yeni Türkiye´yi, büyük Türkiye´yi engelleme çabalarıdır. Bu proje bizzat PKK´nın projesi değildir ya da terör örgütlerinin projesi değildir bunlar taşerondur. Biz kimlerin taşeron olduğunu gayet iyi biliyoruz ve bizim tavrımız itlerle, köpeklerle uğraşmak değil; köpeğin sahibine ‘köpeğine sahip ol´ demektir. Biz kutlu yürüyüşümüze mutlak suretle devam edeceğiz. Bu konuda herhangi bir tereddüde gerek yok, bedel varsa ödeyeceğiz. Bu millet çok bedel ödedi ama yolumuzdan asla kimse bizi döndüremez” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmalar sonrasında yeni ambulansların tanıtımı gerçekleştirildi.