BAŞKAN ASYA´DAN 10 OCAK MESAJI

Belediye Başkanı Feyat Asya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve İdareciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Muş´taki tüm basın mensuplarının ve idarecilerin gününü kutladı. Gazetecilerin, toplumun gelişmişlik düzeyini belirleyen önemli aktörler olduğunu ve haber alma özgürlüğünün teminatı olduklarını vurgulayan Başkan Asya: “Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün artan basın kuruluşlarının, kamuoyunun bilgi alma özgürlüğünün kullanılmasında önemli rol oynamaktadır. Şüphesiz, toplumun haber alma özgürlüğü ile basının güvenilirliği ve tarafsızlığı doğru orantılı olmak durumundadır. Kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle toplumu aydınlatma görevi yapan gazeteciler çok önemli ve bir o kadar da fedakarlık isteyen bir mesleği temsil etmektedir” ifadesini kullandı.

“Bütün Basın Mensuplarının Günü Kutlarım”

Muş´ta bulunan yerel ve ulusalda çalışan gazetecilerin günü kutlayan Başkan Asya, gazetecilerin hayatın her alnında büyük zorluklarla karşılaştıklarını söyledi.   Asya, kamuoyunu bilgilendiren gazeteciler,hayattaki olumlu ve olumsuz gelişmelerin, sevincin ve acının ilk tanığı olduğunu ve işlerini yaparken birçok kez hayatlarını riske attıklarını söyledi. Başkan Asya:”Görevlerini basın etik kuralları çerçevesinde yapan basın mensupları toplumun hemen hemen tüm kesimlerinin duygularına tercümanlık yaparken, ümidimiz kendilerinin de hak ettikleri sosyal ve ekonomik haklara tam anlamıyla kavuşmalarıdır. Belediye olarak yapmış olduğumuz tüm faaliyetlerin kamuoyuna duyurulmasında emek veren basın mensuplarına minnettar olduğumuzu belirtmek isterim. Bu duygularla ilimizdeki bütün basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim” diye belirtti.

“Asya, İdarecileri de Unutmadı”

Başkan Asya, ildeki idarecileri de unutmayarak, onların da gününü kutladı. İdareciler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında da idarecilerin konumları gereği devleti ve hükümeti temsil ettiğini ifade eden Başkan Asya: “Devlet ve hükümet politikalarının yanı sıra, ülkemizin geleceğini planlayan projelerin başarıyla uygulanmasında da şüphesiz en büyük pay idarecilerimize aittir. İdarecilerimiz, kamu hizmetlerinin daha etkin, verimli, adil ve şeffaf bir şekilde sunumunda halkı sadece yöneten değil, aynı zamanda halka hizmet eden bir anlayışı temsil ederek, idare sisteminde parlak bir dönemin başlamasını sağlamışlardır. Bundan sonra da, özverili çalışmaları ile milletimizin gönlünde daima yaşayacak ve milletimize hizmet etmeye devam edeceklerdir. Bu duygularla milletimize hizmet için gösterilen üstün gayret anlayışıyla çalışan, ülkemizin gelişmesinde ve yükseltilmesinde emek sarf eden idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Günü´nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.