“ÇOCUKLARINIZI TERÖRDEN KORUYUN”

Muş Merkeze bağlı Soğucak, Donatım ve Kepenek köy yollarındaki sıcak asfalt çalışmalarını, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür´le birlikte inceleyen Vali Seddar Yavuz, incelemelerinin ardından köyde ikamet eden vatandaşlarla bir araya gelerek, sohbet etti, çocuklara oyuncak dağıttı. Köylülerle sohbet eden Vali Yavuz,  vatandaşları teröre karşı uyararak, çocuklarına sahip çıkmaları uyarısında bulundu. Yüz yaşındaki Kemal Türeli´yi evinde ziyaret eden Vali Yavuz ve beraberindekiler, vatandaşlara terörün kan ve gözyaşından başka hiçbir şey vaat etmediğini söyledi. Vali Yavuz, konuşmasının devamında şunları söyledi. Devletin para sıkıntısı olmadığını ifade eden Vali Yavuz, konuşmasında şunları söyledi: “Çoluğunuzu, çocuğunuzu kaptırmayın tamam mı? Bu adamların kan ve gözyaşından başka vaat edebilecekleri başka bir şey yok. Siz çocuklarınıza dikkat edin. Çocuklarınıza sahip çıkın oldu mu? Sahip çıkmazsanız önce siz kaybedersiniz. Önce anne baba üzülür, o yüzden de lütfen çocuklarınıza sahip çıkın. Bu şehirde her halde 10 bin tane çocuğun saçını okşamışımdır, elinizi sıkmışımdır. Dolaşıyoruz, geziyoruz insanları, ama anne ve babalara çok büyük iş düşüyor. İnsanlar önce çocuklarını sokağa salıyor, sonra pişman oluyor. Sokağa salmayacağız arkadaş çocuğumuzu, nerede olduğunu merak edeceğiz, kiminle oturuyor, kiminle kalkıyor ona bakmamız lazım. Yoksa bizim para sıkıntımız yok, zengin bir devletiz. Yolda yaparız, hastanede yaparız, her şeyi yapacak gücümüz var. Bakın bu şehre 2 milyar TL yatırım yapıyoruz.”

“Para Bulunur Can Bulunmaz”

Köy halkına çocuklarının ellerinden sımsıkı tutmalarını isteyen Vali Yavuz, para bulunur ama can bulunmaz ifadelerini kullanarak şunları söyledi:  “250 milyon para alıyoruz, 2 milyar para dağıtıyoruz. Tabi görevimiz, daha iyisini yapacağız. Bunu derken çok şey yaptığımızı söylemiyorum, daha iyisini yapacağız. Para bulunur ama kim bulunmuyor biliyor musunuz? Can bulunmuyor. O yüzden çocuklarımızın elinden sımsıkı tutacağız kimseye kaptırmayacağız. Sermayemiz çocuklarımız, çünkü geleceğimiz onlar. Çocuğumuz yoksa hiçbir şeyin kıymeti yok. Çocuğunuz eğer iyi bir insan değilse gurur duyamıyorsak fakiriz biz demi.”

“Hedef Yatırım Ve Hizmetleri Engellemektir”

Konuşmasının devamında terör örgütlerinin hedefi hizmetleri ve yatırımları engellemek olduğunu vurgulayan vali yavuz şunları söyledi: “Fakir fukarayı katledip ondan sonra gururla mı yürüyeceksin bu sokaklarda? Yürüyemezsin. Dünyanın en kolay şeyi yapacağımız yatırım, bizim için problem yok yani. Bu devlet güçlü bir devlet her türlü yatırımı yapar. Ama sorunumuz ne? Sorunumuz insanımıza daha fazla sahip çıkmak, sahip çıkacağız. Tabi terör örgütlerinin hedefi hizmetlerimize ve yatırımlarımızı engellemektir. Hepinizin bildiği gibi göreve geldiğimizden buyana birçok iş makinesini terör örgütü mensupları hedef almıştır. İşleri hedef almıştır, memurları hedef almıştır. Fakat şurada net bir ayrım yapıyoruz; biz vatandaşımızı şefkatle kucaklarken terör örgütlerinin üzerine de balyoz gibi ineceğiz.”

“Terör Örgütleri Asla Başarılı Olamaz”

FETÖ, PKK ve DAEŞ gibi terör örgütlerinin amacı Türkiye´nin önlenemez yükselişini durdurmak olduğunu vurgulayan Vali Yavuz: “İşte hepinizin bildiği gibi hem 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde hem de PKK ve DAEŞ gibi terör örgütlerinin aslında Türkiye´nin bu önlenemez yükselişini yavaşlatmak, mümkün olursa engellemektir. Terör örgütleri asla başarılı olamaz, çünkü onlar kan ve gözyaşından beslenir ve PKK´nın, DAEŞ´in bu topraklarda kan ve gözyaşından başka vaat edebileceği hiçbir şey yoktur” sözlerine yer verdi. Burada yaptığı konuşmasından sonra çocuklara oyuncak dağıtan Vali Yavuz,  köyden ayrıldı.