MİLLETVEKİLİNİN ARACINDA KCK TEMSİLCİSİ YAKALANDI

Muş Öğretmenevi´nde Kariyer Günleri kapsamında gerçekleşen seminere katılan Vali Seddar Yavuz, seminer bitiminden sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, ilimizde devam etmekte olan terör örgütleriyle mücadelenin kesintisiz bir şekilde sürdürüldüğünü söyledi.

“Terör Örgütleri İle Mücadelemiz Devam Etmektedir”

Öğretmen Evi´nde katıldığı programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Yavuz, 16 Ekim günü merkez Bostankent köyü yakınında bir aracın ´dur´ ihtarına uymayarak ateş açması üzerine çıkan çatışmada 1 teröristin ölü, aracı kullanan şoför ve 1 köy muhtarının yaralı olarak ele geçirildiğini hatırlattı. Yapılan çalışmalarda gözaltına alınan 1 başka muhtar ile birlikte 2 muhtar ve şoförün terör örgütü mensupları ile iş birliği içerisinde olduklarını söyleyen Vali Yavuz, yaptığı açıklamada: “İlimizde terör örgütleri ile etkili mücadelemiz devam etmektedir. Milletimizin birliğine, bayrağımıza, vatanımıza kast eden hainler ve bunların işbirlikçileri gerekli cevabı alacaklardır. Nitekim 14 aydır bu cevapların hepsini alıyorlar. O yüzden özellikle Türkiye Cumhuriyeti´ni temsilen makamlarda bulunan insanlar, devlete sadık olması beklentimizdir” ifadelerini kullandı.

“KCK Temsilcisi Muş Milletvekilinin Aracında Gözaltına Alındı”

14 aydır terörle etkin bir şekilde mücadele ettiklerinin altını çizen Vali Yavuz, “Seçilmiş olmak hiçbir zaman suç işleme ayrıcalığı vermez ve nitekim Bingöl´de meydana gelen patlamada ilimizde KCK terör örgütün temsilcisi olarak atanan bir kadın dün itibari ile gözaltına alınmıştır. Maalesef bu kadında Muş milletvekilinin aracında gözaltına alınmıştır. Dolayısıyla biz diyoruz ki siyasi partiler, siyaset yapmalıdır. Hukuka uygun davranmalıdır. Böyle patlama ile bombalı eylemler ile ismi geçen insanlarla aynı karede ve aynı araçta bulunmamalıdır” dedi.