VAN´I DAHA YAKINDAN TANIDILAR

 

Muş Özgür-Der, Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile işbirliği yaparak, liseli gençleri Van iline götürerek, ilin tarihi ve kültürel güzelliklerini gençlere tanıttılar. Liseli gençler gezi sayesinde Van Gölü, Van Kalesi, Kedi Evi, Murat Şelalesi ve Mimar Sinan´ın yaptırdığı çeşmeleri ve camileri daha yakından tanıma şansını buldular. Düzenlenen gezinin sorumluluğunu, Muş Alparslan Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisi ve aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakanlığı gönüllü liderlerinden Özkan Orun üstlendi.

Gezi Sorumlusu Özkan, gerçekleşen gezi ile ilgili olarak şunları aktardı: “Üniversite hayatına hazırlanan gençler için bu etkinlik gayet verimli oldu. Liseli gençlerin ufku genişledi. Tarihin bazı kesitleri gözlerinde somutlaştı. Bu etkinlikte beni yalnız bırakmayan üniversiteden arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.”

“Bilincimizin Arttığını Hissettik”

Etkinliğe katılan liseli öğrenciler ise, gezi sayesinde Türkiye´nin muhteşem bir medeniyet ve tarihin birikimi olduğunu gördüklerini ifade ederek şunları belirttiler: “Gezdikçe bilgi birikimi, iletişim gücü ve gönüllülük bilincimizin arttığını hissettik. Bu tür projelerle gençlerin; özgüven sahibi, sosyal iletişim becerileri gelişmiş, gezip görerek öğrenen, sosyal barışa, kardeşlik ve huzura gerçek hayata katkı sağlayacak şekilde yetişeceklerine inanıyoruz. Gezi sayesinde Türkiye´nin muhteşem bir medeniyet ve tarihin birikimi olduğunu gördük.”